۷۰ درصد گرانی ها ناشی از بی تدبیری های داخلی است/ مشکلات اقتصادی با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی رفع می‌شود
۷۰ درصد گرانی ها ناشی از بی تدبیری های داخلی است/ مشکلات اقتصادی با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی رفع می‌شود
امام جمعه بردسکن گفت: 70 درصد گرانی ها ناشی از سوء مدیریت ها و بی تدبیری های داخلی است و تنها 30 درصد متوجه تحریم ها است و مشکلات اقتصادی کشور با تکیه بر ظرفیت‌ها و داشته‌های داخلی رفع شدنی است.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ حجت‌الاسلام علی اصغر امینی، در خطبه‌ های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک هفته قوه قضاییه و گرامی داشت یاد و خاطره شهید بهشتی و ایام دهه کرامت گفت: مسئولان برای گرانی های افسار گسیخته چاره اندیشی کنند. مردم در فشار اقتصادی قرار گرفته اند و اگر سکوت کرده اند به خاطر نظام و رهبری و شهدا است.

امام جمعه بردسکن افزود: ۷۰ درصد گرانی ها ناشی از سوء مدیریت ها و بی تدبیری های داخلی است و تنها ۳۰ درصد متوجه تحریم ها است و مشکلات اقتصادی کشور با تکیه بر ظرفیت‌ها و داشته‌های داخلی رفع شدنی است.

وی خطاب به مسئولان قوای سه گانه کشور گفت: مسئولین در کنترل قیمت ها و مهار گرانی ها با قدرت عمل کنند و از دولت انتظار می‌رود، تدبیری در خصوص این گرانی های افسار گسیخته بیاندیشد، چرا که هر روز شاهد تحول قیمت ها هستیم.

حجت‌الاسلام امینی با اشاره به جایگاه مهم امید در جامعه بیان داشت: یکی از مهمترین رسالت های مسئولان ایجاد امید در دل مردم و جامعه است ولی متاسفانه مسئولین به ویژه دولت که نقش اساسی در این رابطه دارد بازار را رها کرده است و هیچ نظارتی بر کنترل و مهار قیمت ها ندارد.

وی از مجلس یازدهم خواست به جد به بحث معیشت و اقتصاد مردم توجه کند و در گره گشایی از کار مردم اهتمام داشته باشد و همچنین از قوه قضائیه خواست با شدت تمام با مفاسد اقتصادی و قاچاقچیان و محتکران مبارزه کند.

امام جمعه بردسکن از نقش پر رنگ قوه قضائیه در شناسایی مفاسد اقتصادی و زالو صفات جامعه تقدیر وتشکر کرد و گفت: متاسفانه هنوز عدالت واقعی در جامعه اجرایی نشده است چرا که اگر عدالت واقعی در جامعه حاکم شود هیچ نیازمندی در جامعه نخواهیم داشت.

وی بیان داشت: قوه قضاییه باید مأمن مردم باشد نه اینکه پایگاهی برای مفسدین و افرادی که توان و قدرت بیشتری دارند که خوشبختانه آیت الله رئیسی به خوبی در این حوزه ورود پیدا کرده است و توانسته در بحث مبارزه با مفسدان اقتصادی و شفافیت از درون دستگاه قضا کارنامه قابل قبولی را داشته باشد.

حجت‌الاسلام امینی با اشاره به هفته اول تیرماه به عنوان هفته صرفه جویی در مصرف آب از خانواده ها خواست در مصرف آب صرفه جویی لازم را داشته باشند.

وی یادآور شد: اگر چه ویروس کرونا باعث افزایش ۳۰ درصدی مصرف آب در بین مشترکین شده است ولی می طلبد با توجه به محدودیت های منابع آبی صرفه جویی لازم را داشته باشند و از مصرف آب برای شستشو حیاط و خودرو پرهیز شود که شهرستان با کم آبی و یا قطع آب مواجه نشود.

خبرنگار: حوریه صادقی زیرک آباد

انتهای پیام/