غرق شدن کارگر معدن طلای بیجورد بردسکن در استخر ذخیره ماده شیمایی اسید سیانید
غرق شدن کارگر معدن طلای بیجورد بردسکن در استخر ذخیره ماده شیمایی اسید سیانید
رئیس اداره آتش نشانی بردسکن از غرق شدن جوانی 34 ساله در استخر ذخیره ماده شیمایی اسید سیانید خبر داد و گفت: مرحوم از کارگران معدن طلای بیجورد شهرستان بردسکن بود که به دلایل نامعلومی در استخر غرق و پس از پنج ساعت تلاش، جسد بی جان این جوان بیرون آورده شد.

رئیس اداره آتش نشانی و خدمات ایمنی بردسکن در گفت‌و‌گو با خبرنگار ترشیز خوان؛ گفت: متأسفانه جوانی ۳۴ ساله از کارگران معدن طلای بیجورد شهرستان بردسکن که مشغول فعالیت بود به دلایل نامعلومی در استخر ذخیره ماده شیمایی اسید سیانید غرق و پس از پنج ساعت تلاش با تخلیه آب استخر جسد بی جان این جوان بیرون آورده شد.

مجتبی صادقی افزود: با توجه به اینکه استخر آغشته به ماده شیمیایی اسید سیانید بود به هیچ عنوان امکان ورود به داخل آب توسط تیم عملیاتی آتش نشانی وجود نداشت که با پیشنهاد ارائه شده به مسئولان معدن و پلیس با استفاده از ماشین آلات سنگین معدن نسبت به بازگشایی قسمتی از استخر اقدام و آب های آن به استخر پایین دست هدایت و پس از تخلیه جسد این کارگر معدن بیرون کشیده شد.

رئیس اداره آتش نشانی و خدمات ایمنی بردسکن بیان داشت: هنوز دلایل غرق شدن این کارگر معدن مشخص نیست که پس از نظر پزشک قانونی و پلیس دایره آگاهی فرمادهی انتظامی اطلاع رسانی خواهد شد.

وی گفت: به محض اعلام دو تیم از ایستگاه آتش نشانی به محل حادثه اعزام شد و علی رغم اینکه چندین دستگاه پمپ آب مستقر و بکار گیری شده بود ولی با توجه به جحم آب و عمق ۱۲ متری استخر امکان تخلیه آب به سرعت نبود که با استفاده از یک دستگاه بیل مکانیکی نسبت به باحفر یک کانال آب برای تخلیه آب از استخر اقدام شد و پس از ۵ ساعت تلاش جسد بی جان این کارگر جوان که از شهر انابد بود از آب بیرون کشیده شد.

صادقی نداشتن تابلو های هشدار دهنده ماده شیمایی، نداشتن پمپ قوی تخلیه آب و حلقه های نجات و نبود نگهبان در اطراف این استخر را از مشکلات این معدن اعلام کرد.

در همین زمینه سرگرد رمضانی رئیس کلانتری مرکز بردسکن گفت: به محض گزارش این حادثه بلافاصله مأموران این کلانتری در محل حاضر و از ساعات اولیه تدابیر لازم را اتخاذ و با هماهنگی با مقام قضایی، پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی، پزشک قانونی و آتش نشانی نسبت به خارج شدن جسد این کارگر معدن اقدام شد.

وی بیان کرد: با توجه به ماده اسید سیانید که در داخل آب وجود داشت امکان ورود آتش نشانان به داخل آب وجود نداشت که در اقدامی دیگر با استفاده از ماشین آلات معدن یک دستگاه بیل مکانیکی قسمتی از دیواره استخر را تخریب و آب داخل استخربه استخر پایین دست آن هدایت و پس از تخلیه جسد این جوان از آب بیرون کشیده شد.

وی یادآور شد: هنوز دلایل سقوط این جوان به داخل استخر مشخص نیست که پس از تحقیقات بیشتر اعلام خواهد شد.

خبرنگار: علی نوری

انتهای پیام/