اعطای تسهیلات سرمایه در گردش تنها با استعلام الکترونیکی در یزد
اعطای تسهیلات سرمایه در گردش تنها با استعلام الکترونیکی در یزد
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد گفت: اعطای تسهیلات سرمایه در گردش از سوی بانک‌ها تنها با استعلام الکترونیکی امکان پذیر خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ به نقل از پایگاه خبری طلوع یزد،«محمدرضا علمداریزدی» در این باره گفت: به منظور شفاف‌سازی و جلوگیری از انحراف، اعطای تسهیلات سرمایه در گردش از سوی بانک‌ها از ابتدای اردیبهشت تنها با استعلام الکترونیکی اجرایی خواهد شد.

وی با بیان این که تفاهم‌نامه‌های لازم با بانک‌ها منعقد شده است، افزود: تاکنون هفت بانک در استان با اتصال به وب سرویس مربوطه و فراهم کردن زیرساخت‌های لازم، اجرای این طرح را آغاز کرده‌اند که ۳۸۲ استعلام الکترونیکی نیز توسط بانک‌ها  انجام شده است.

علمداریزدی گفت: اجرای این طرح، مربوط به اعطای تسهیلات به گروه‌های کالایی لوازم یدکی و قطعات خودرو، مواد پتروشیمی، لوازم خانگی، مقاطع فلزی و مصالح ساختمانی خواهد بود.

رئیس سازمان صمت استان افزود: با انجام این اقدامات، استان یزد یکی از استان‌های پیشرو در اجرای این طرح در کشور است و امروز نیز دومین نشست تبیین و آگاه‌سازی بانک‌های استان در زمینه اجرای این طرح برگزار شد.

علمدار یزدی ادامه داد: در این نشست همه بانک‌های استان موظف شدند تا ظرف یک هفته شرایط را برای استعلام الکترونیکی تسهیلات فراهم کنند.