معرفی مرکز پژوهش های صنعتی و معدنی تجهیز صنعت نگین پاسارگاد
معرفی مرکز پژوهش های صنعتی و معدنی تجهیز صنعت نگین پاسارگاد
انجام خدمات فنی و مهندسی در زمینه های نفت گاز و پتروشیمی، طراحی و ساخت قطعات یدکی در صنایع نفت گاز پتروشیمی حفاری و فولاد، ساخت تجهیزات انتقال قدرت چرخ دنده ها چرخ زنجیر پولی، کوپلینگ و خدمات مشاوره ایی از جمله خدمات مرکز پژوهش های صنعتی و معدنی تجهیز صنعت نگین پاسارگاد است.

به گزارش ترشیز خوان؛ به نقل از تجهیز نیوز؛ به منظور کمک به گسترش تولید کالاها و خدمات رقابت پذیر در عرصه های نوین و پیشتاز فناوری و بهبود بهره وری صنایع نفت گاز و پتروشیمی شرکت تجهیز صنعت نگین پاسارگاد به عنوان نخستین مرکز تحقیقاتی در زمینه ماشین آلات و تجهیزات نفت و گاز، پس از بررسی کارشناسی و کسب امتیازات لازم از وزارت صنعت، معدن و تجارت فعالیت خود را به صورت رسمی از سال ۱۳۹۸ آغاز کرده است.

سید فخرالدین طاهرزاده موسویان مدیر عامل این شرکت در این خصوص گفت: با توجه به وجود صنایع و شرکت های مختلف فعال در حوزه نفت گاز و پتروشیمی در استان خوزستان میتوان با افزایش کمی و کیفی آموزش ها، کالای با کیفیت و با قدرت رقابت پذیری بالاتری تولید کرد .
طاهرزاده موسویان با اشاره به این‌که صنعت نفت مؤثرترین و بزرگ‌ترین صنعت فعال در ایران است، تصریح کرد: این صنعت از حیث اقتصادی، سیاسی و امنیت ملی در کشور جایگاه ویژه‎ای دارد و در حوزه تأمین تجهیزات مورد نیاز این صنعت در بخش بالادستی، تحقیق و توسعه با همکاری سازندگان اجتناب‎ناپذیر است.
وی ادامه داد: کاهش هزینه های صنعت نفت به عنوان موتور محرکه اقتصاد کشور، انتقال و توسعه فناوری، رفع نیازهای فوری و ضروری صنعت نفت با شرایط مطلوب حتی در شرایط تحریم، رشد درون‌زای اقتصاد ملی و توسعه بازارهای صادراتی، از دلایل اصلی اهمیت توسعه صنعت ساخت داخل تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت کشور است.

مهندس طاهرزاده موسویان خاطرنشان ساخت: بر این اساس مرکز پژوهش های صنعتی و معدنی تجهیز صنعت نگین پاسارگاد جهت تقویت صنایع فعال در حوزه نفت گاز و پتروشیمی از تمامی شرکت ها و صنایع فعال در این حوزه دعوت مینماید تا با عضویت در این مرکز ضمن ارتقای توان علمی و پژوهشی خود نسبت به توسعه دیگر صنایع نیز گام موثری برداشته تا در آینده ای نه چندان دور در تمامی زمینه های ساخت و تولید قطعات و تجهیزات صنعتی در صنایع نفت گاز و پتروشیمی به خودکفایی برسیم.
مهندس طاهرزاده در پایان خدمات این شرکت را به شرح ذیل اعلام کرد :
ارائه خدمات فنی و مهندسی در زمینه مدیریت و بهبود کیفیت
ارئه خدمات فروش و بازاریابی
ارائه خدمات تبلیغات و برند سازی
انجام خدمات فنی و مهندسی در زمینه های نفت گاز و پتروشیمی
طراحی و ساخت قطعات یدکی در صنایع نفت گاز پتروشیمی حفاری و فولاد
ساخت تجهیزات انتقال قدرت چرخ دنده ها چرخ زنجیر پولی، کوپلینگ و …
طراحی و ساخت و تعمیر انواع گیربکس های ساده و پیچیده
طراحی و ساخت انواع قطعات استاندارد شامل پیچ، مهره، فنر، خار و …
خدمات مشاوره ای در زمینه ساخت قطعات صنعتی بر اساس نیاز مشتری
خدمات مشاوره و صدور انواع استاندارد و ایزو
خدمات آموزشی و پژوهشی و برگزاری همایش ها و سمینار های علمی و تخصصی در حوزه های فنی و مهندسی و مدیریت