گزارش درآمد و هزینه ای امید تغییر را به مردم میدهد
گزارش درآمد و هزینه ای امید تغییر را به مردم میدهد
عضو شورای ششم شهر تهران گفت: گزارش درآمد و هزینه شهرداری پایتخت، امید را برای تغییر در دل شهروندان زنده نگه داشت و نشان داد مدیریت شهری جدید، توان اداره شهر را دارد.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ سید احمد علوی عضو شورای شهر تهران در واکنش به گزارش درآمد و هزینه شهرداری تهران گفت: این گزارش نقش امید آفرینی را به خوبی نشان می دهد و پاسخ روشنی است برای این سوال «آیا این شورا توانایی اداره شهر را دارد؟» که از ابتدای شروع کار ما مطرح شده بود.

وی افزود: گزارش نشان داد امید ایجاد شده و تیم جدید توانسته اکثر موارد را محقق کند. ولی چند نکته وجود دارد که می بایست روشن شود.
علوی خاطرنشان کرد: در گزارش مشخص نبود چه میزان از هزینه های انجام شده مختصص برنامه های جدید بوده و چه میزان به تسویه اسنادی که از مدیریت شهری قبلی به یادگار مانده بود اختصاص یافته است.
وی با بیان اینکه هرچه از اعتبارات را بتوان در برنامه های مدیریت شهری جدید هزینه کرد، مردم تغییر را احساس خواهند کرد افزود: در بحث واگذاری املاک هنوز ضعف داریم، بحث بورس املاک را مطرح کردند که خیلی خوب بود اما به مشکل خورد و بعد از آن در واگذاری املاک به مشکل خوردیم.
عضو شورای ششم شهر تهران تاکید کرد: واگذاری املاک یکی از منابع مالی است که برای بودجه در نظر گرفته شده و به سرعت باید برای آن فکری کرد.
وی با تاکید بر اینکه این ضعف باید با تدبیری تازه حل شود افزود: در مورد ثبت اسناد نیز که مشکل قدیمی است، بین تعهدات و اسناد فاصله ای است. حالا مقداری از آن قابل قبول است اما نه تا این میزان.
علوی همچنین در مورد انعقاد قراردادهای شهرداری در پروژه ها گفت: سال قبل هم در تذکری این موضوع را عنوان کردم که لازم است قراردادها به سرعت منعقد و کار از بعد عید آغاز شود و نباید فرصت از دست برود.
وی در پایان با اشاره به گزارش صدا و سیما از وضعیت رییس شورای شهر تهران، این گزارش را مناسبت ندانست گفت: لازم است تذکری به دوستان داده شود.
انتهای پیام/