جایی که صنعتگران به نجات محیط زیست همت کردند
جایی که صنعتگران به نجات محیط زیست همت کردند
بخشی از زمینی که برای احداث کارخانجات در شهرک صنعتی خرم آباد اختصاص یافته بود، دارای تعدادی درخت چند ده ساله بلوط بود، با اینکه در این زمین از لحاظ قانونی، الزامی بر حفظ درختان بلوط نبود اما صنعتگران وظیفه ی انسانی خود را در قبال طبیعت ایفا کردند.

 

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ به نقل از پایگاه خبری گیل فام؛ بخشی از زمینی که برای احداث کارخانجات دهکده صنعتی امیرآرین سازه خرم آباد در شهرک صنعتی شماره ی دو خرم آباد اختصاص یافته بود، دارای تعداد متعددی درخت چند ده ساله بلوط بود، با اینکه زمین اختصاص داده شده دارای کاربری تمام صنعتی‌ بود و از لحاظ قانونی، الزامی بر حفظ درختان بلوط نبود اما بر خود واجب دانستند حداقل وظیفه ی انسانی در قبال محیط طبیعی را ایفا کنند.

به همین منظور قبل از اجرای فاز اول گود برداری پروژه، ضمن مکاتبه با نهادهای ذیصلاح، تعداد ۵۳ اصله درخت بلوط درمحل گودبرداری با حضور کارشناس مرتبط با امکانات در اختیار و مقدورات، جابجاشده و طبق طراحی صورت گرفته در حاشیه ی یکی از خیابان های آتی دهکده مجددا کاشته و اسم آنجا از هم اکنون “خیابان بلوط نامیده شد.

تمامی اقدامات لازم‌ جهت آبیاری منظم و تقویت درختان نیز اندیشیده و محل مجهز به سیستم آبیاری و تانکر سیار جهت آبیاری فوری گردید. اما زیبایی این داستان، سرسختی باورنکردنی بلوط است چه آنجا که بعد از انتقال پنجاه و سه اصله در فاصله ی نیمه بهمن تا نیمه ی اسفندماه گذشته، درپایان فروردين ماه شاهد جوانه زدن اکثر درختان منتقل شده بودند.