اختتامیه نخستین جشنواره تمشک در بندرکیاشهر
اختتامیه نخستین جشنواره تمشک در بندرکیاشهر

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ به نقل از کاشف خبر نخستین جشنواره تمشک بندر کیاشهر با حضور امام جمعه ، شهردار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر بندر کیاشهر، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آستانه اشرفیه و جمعی از مسئولین با استقبال چشمگیر مردم این شهر ساحلی و مهمانان تابستانی […]

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ به نقل از کاشف خبر نخستین جشنواره تمشک بندر کیاشهر با حضور امام جمعه ، شهردار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر بندر کیاشهر، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آستانه اشرفیه و جمعی از مسئولین با استقبال چشمگیر مردم این شهر ساحلی و مهمانان تابستانی به همراه اجرای برنامه های فرهنگی و هنری به کار خود پایان داد.

مرتضی عاطفی، دبیر جشنواره تمشک گفت: با وجود ۱۵۰۰ هکتار پارک ملی که گیاه تمشک بصورت خودرو در آن رویش می کند بندر کیاشهر را به یکی از مهم ترین مناطق رویش تمسک در گیلان تبدیل کرده است.

وی افزود : جشنواره تمشک با هدف معرفی صنایع دستی، غذاها شیرینی ها و دسرهای مرتبط با این میوه پرخاصیت راه اندازی شد.

رضاحقی مدیر اجرایی جشنواره تمشک گفت: این جشنواره بمدت ۷ روز با برپایی کارگاه نقاشی ، مجسمه سازی، سفالگری و مسابقات پخت غذاهای محلی و مدرن، شیرینی جات و دسر در ساحل بندر کیاشهر برگزار شد.

وی افزود: نمایشگاه عرضه محصولات غذایی، ترشی، دسر و صنایع دستی هم در جوار این جشنواره برپاشده تا محصولات مرتبط با تمشک هم به مخاطبان و گردشگران عرضه شود.

لازم بذکر است نخستین جشنواره تمشک از تاریخ دوازدهم لغایت نوزدهم تیرماه به همت و دبیری مهندس مرتضی عاطفی شهردار بندر کیاشهر ، رضا حقی به عنوان دبیر اجرایی و شرکت وسام بعنوان حامی مالی این جشنواره در بندر کیاشهر برگزار گردید.

تصاویر؛ سید احمدرضا کیایی