ضرورت است خبرنگاران با جهاد تبیین از اسلام دفاع کنند
ضرورت است خبرنگاران با جهاد تبیین از اسلام دفاع کنند
نماینده ولی فقیه در سپاه کاشمر گفت: امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) با جهاد تبیین عرصه را بر مخالفان تنگ کردند، امروز رسانه‌ها و خبرنگاران هم وظیفه جهاد تبیین را برعهده دارند تا اسلام زنده بماند.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ حجت‌الاسلام علیرضا چهکندی نژاد، در مراسم تجلیل از خبرنگاران که با حضور فرمانده ناحیه مقاومت سپاه و جمعی از پاسداران و اصحاب رسانه برگزار شد، اظهار کرد: امام سجاد (ع) بعد از جریان کربلا همراه با حضرت زینب (س) و قافله اسرا، وظیفه جهاد تبیین را بر عهده داشتند.

نماینده ولی فقیه در سپاه کاشمر ضمن گرامیداشت یاد شهید محمود صارمی و شهید عبدالحمید عسکری، نخستین شهید خبرنگار منطقه ترشیز گفت: تمامی قیام‌هایی که بعد از عاشورا صورت گرفت از جمله قیام مختار، توابین و… به دلیل جهاد تبیین امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) بود که به شیوه‌های گوناگون عملی و نقلی اجاره ندادند واقعه کربلا به فراموشی سپرده شود.

وی با بیان اینکه امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) با جهاد تبیین عرصه را بر مخالفان تنگ کردند، تصریح کرد: رسانه عاشورای حسینی حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) هستند، امروز رسانه‌ها و خبرنگاران هم وظیفه جهاد تبیین را برعهده دارند.

چهکندی نژاد خاطرنشان کرد: اگر این بزرگواران اخبار را از کربلا نقل نمی‌کردند و مردم متوجه وقایع، جنایت‌ها و ظلم‌هایی که در نینوا گذشته نمی‌شدند امروز هیچ کس در جریان اتفاقات عاشورا نمی بود.

نماینده ولی فقیه در سپاه کاشمر مقتل خوانی را یک رسانه و خبر دانست و تصریح کرد: اگر تاریخ نوشته نمی‌شد امروز وقایع کربلا به ما نمی‌رسید، این نشان دهنده اهمیت رسانه و خبر است.

وی ادامه داد: خبرنگاران امروز وظیفه سنگینی را برعهده دارند، دشمن با تمام توان و ابزاری که در اختیار دارد در مقابل انقلاب، ارزش‌ها و آرمانها ایستاده است، می‌طلبد در این عرصه ما هم قوی شویم و تلاش کنیم.

چکهندی نژاد گفت: همه آحاد مردم وظیفه دارند با روش‌های مختلف و ابزاری که در اختیار دارند در عرصه جهاد تبیین فعالیت کنند.

نماینده ولی فقیه در سپاه کاشمر به ویژگی‌های یک رسانه دینی و خبرنگار از دیدگاه قرآن پرداخت و گفت: حق محوری از مهمترین ویژگی‌های یک رسانه دینی از دیدگاه آیات قرآن است.

وی از قرآن کریم به عنوان بزرگترین رسانه دینی نام برد و اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های قرآن که مردم به دنبال آن هستند چون به دنبال باطل نرفته و همه آن حق است.

چکهندی نژاد تصریح کرد: کسانی که در رسانه می‌خواهند فعالیت کنند باید حق را مراعات کنند، نوشته‌هایشان به گونه‌ای نباشد که به دفاع از جبهه باطل بپردازند.

نماینده ولی فقیه در سپاه کاشمر با اشاره به اینکه زمانی در جهاد تبیین موفق خواهیم بود که مستحکم، متقن و مستدل صحبت کنیم، گفت: یک رسانه در گام دوم انقلاب باید بتواند رحمت گستری کند و مهرورز باشد.

وی با بیان اینکه طاغوت ستیزی از دیگر ویژگی‌های یک رسانه دینی است، بیان کرد: طاغوت ستیزی باید در رسانه‌ها و خبرنگاران تقویت شود، مردم باید طاغوت و فرعون‌های زمان را بشناسند.

چکهندی نژاد با اشاره به اینکه خبرنگاران در طراز انقلاب باید راهشان مشخص باشد، دفاع از ارزش‌ها و روشنگری را از دیگر خصوصیات یک رسانه دینی، ارزشی، انقلابی و خبرنگاری که در گام دوم انقلاب می‌خواهد قلم زند دانست.

نماینده ولی فقیه در سپاه کاشمر بیان کرد: اگر دشمن ضد ارزش‌ها و بداخلاقی‌ها را ترویج می‌کند چون می‌خواهد مردم را خاموش کند، در این میان رسانه‌ها هستند که باید برای دفاع از ارزش‌ها در جامعه روشنگری کنند.

وی همچنین افشای فساد را از دیگر وظایف رسانه‌ها دانست و گفت: زمانی رسانه‌ها می‌توانند به رسوا کردن مفسدین و محتکرین بپردازند که وامدار کسی نباشند و منافع مردم را بر منابع شخصی ترجیح ندهند.

چکهندی نژاد با اعلام اینکه امیدآفرینی از دیگری اقداماتی است که یک رسانه دینی باید انجام دهد، تصریح کرد: دشمن می‌خواهد از اسلام و انقلاب سیاه نمایی کند اما در برابر رسانه‌های داخلی باید دستاوردهای نظام را به درستی برای مردم بازگو کنند.

خبرنگار: حوریه صادقی زیرک آباد