دستگیری سارق ۷ میلیاردی ارزهای دیجیتال
دستگیری سارق ۷ میلیاردی ارزهای دیجیتال
رئیس پلیس فتا استان خوزستان از شناسایی و دستگیری فردی خبر داد که با سوءاستفاده از اعتماد همکار خود اقدام به سرقت 7 میلیارد ریال ارز دیجیتال کرده بود.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ به نقل از  هنر قلم، سرهنگ کارآگاه علی حسینی رئیس پلیس فتا استان خوزستان اظهار کرد: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا و ارائه مرجوعه قضایی مبنی بر به سرقت رفتن ‏ارز دیجیتال از کیف پول الکترونیکی‌اش به ارزش ۷میلیارد ریال، ‎موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا با بهره‌گیری از روش‌های نوین کشف جرایم سایبری متهم را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر و جهت ادامه تحقیقات به پلیس فتا انتقال داده‌اند.

سرهنگ حسینی بیان کرد: متهم در ابتدا منکر هرگونه سرقت ارزی شده، ولی با مشاهده مستندات گردآوری شده و ادله مجرمانه دیجیتال استخراجی از تجهیزات دیجیتال هوشمند توقیف شده از متهم، راهی جز پذیرفتن بزه انتسابی نداشت.

وی در ادامه گفت: متهم در بیان شیوه مجرمانه خود اظهار کرد: با توجه به اینکه شاکی در یک فروشگاه شریک من می‌باشد از اعتماد وی سوءاستفاده کرده و با ورود به سیستم و حساب کاربری کیف پولش، ارزهای دیجیتال او را به سرقت بردم.

رئیس پلیس فتا خوزستان هشدار داد: شهروندان عزیز قبل از ورود به بازار رمزارزها، علم و دانش خود را افزایش داده و با مطالعه و تحقیق لازم در این بازار، سرمایه‌گذاری نمایند، همچنین شهروندان در حفظ و نگهداری اطلاعات محرمانه مانند رمز عبور کیف پول و اطلاعات کاربری در صرافی‌ها دقت لازم را داشته باشند.
رئیس پلیس فتا استان خوزستان در پایان از معرفی متهم به دادسرا جهت تکمیل مراحل قانونی خبر داد و گفت:شهروندان در صورت مشاهده هرگونه مورد مجرمانه مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی http://www.cyberpolice.ir‏و یا تماس با شماره ۰۹۶۳۸۰ مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا اطلاع‌رسانی کنند.