افزایش ۲۵ درصدی نرخ جابجایی زائران اربعین حسینی
افزایش ۲۵ درصدی نرخ جابجایی زائران اربعین حسینی
معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل از افزایش ۲۵ درصدی نرخ جابجایی زائران اربعین حسینی خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ به نقل از تایمازنیوز، رضا شیرین زاده در بازدید از پایانه مسافری شهر اردبیل گفت:با توجه به اینکه اتوبوس ها یک سرخالی هستند با مصوبه ستاد اربعین ۲۵ درصد به نرخ کرایه اتوبوس ها به مسیر مهران افزوده شد.
وی با اشاره به فعالیت ۵۷ شرکت حمل و نقل مسافری در استان اردبیل تصریح کرد: این افزایش نرخ شامل مسافرانی است که از استان اردبیل به مقصد مهران سفر می کنند و نرخ بلیت سایر استان ها همچون مقصد تهران یا ساری به روال قبلی است.
معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل با اعمال افزایش ۲۵ درصدی، نرخ کرایه های اتوبوس های ۲۵ صندلی را از مقصد اردبیل به سمت مهران ۶۵۴ هزار تومان،۳۲ صندلی را ۵۵۱ هزار تومان و ۴۴ صندلی را ۴۴۶ هزار تومان عنوان کرد.
شیرین زاده نرخ کرایه اتوبوس ها را از مقصد شهرستان پارس آباد به مهران به ترتیب صندلی های ۲۵ نفره را ۷۹۶ هزار تومان،۳۲ نفره ۶۷۰ هزار تومان و همچنین ۴۴ نفره را ۵۴۵ هزار تومان برشمرد و خاطرنشان شد:این نرخ ها در شهرستان ها به دلیل تناسب فاصله ها متغیر است.
وی اظهار داشت:پس از پایان اربعین کرایه ها به حالت عادی بازمی گردد و کسانی که قصد سفر به مقصد مهران دارند بعد از اربعین با همان قیمت های قبلی سفرخواهند کرد.
معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل از مردم خواست در این ایام که هدف اصلی همه ما خدمتگزاری به زائرین ابا عبدالله الحسین (ع) است از سفرهای غیر ضرور به مقاصد دیگر خودداری و به بعد از ایام اربعین موکول کنند تا خدمت رسانی شایسته ای به عاشقان کربلا داشته باشیم.
شیرین زاده ارائه سرویس های دربستی به سایراستانها را تا پایان طرح اربعین ممنوع اعلام کرد و اظهارداشت:با توجه به اینکه اولویت سفر با مسافران زائران اربعین است کسانی که قصد سفر به مشهد مقدس را دارندنیز جهت همکاری سفرشان رابه بعد از ایام اربعین موکول کنند.