توجه به رونق تجارت و اقتصاد باید اولویت خوزستان باشد
توجه به رونق تجارت و اقتصاد باید اولویت خوزستان باشد
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: امید آینده ایران خوزستان بوده و خواهد بود و یکی از مهمترین مسایلی که در استان باید مورد توجه قرار بگیرد بحث رونق اقتصادی است.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ به نقل از هنر قلم، آقارضا فتوحی در نشست خبری که در نمایشگاه هفته دولت در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: امیدواریم با اقداماتی که در استان انجام می شود شاهد یک استان توسعه ای باشیم و بتوانیم اقدامات خوبی را در جهت توسعه استان انجام دهیم.

وی افزود: امید آینده ایران خوزستان بوده و خواهد بود. یکی از مهمترین مسایلی که در استان باید مورد توجه قرار بگیرد بحث رونق اقتصادی است. توجه به رونق تجارت و اقتصاد یکی دیگر از مسایلی است که باید در اولویت استان باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان با بیان اینکه خوزستان ظرفیت های بسیار خوبی در مرزهای مختلف زمینی، دریایی و هوایی دارد، تصریح کرد: در جهت رونق بنادر خوزستان و توسعه اقتصادی ۳هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

فتوحی با اشاره به اینکه خوزستان قطب اقتصادی است و می تواند بیشتر رونق پیدا کند، عنوان کرد: بیش از ۵ هزار میلیارد تومان درآمد گمرکات خوزستان بوده و این مساله بیانگر نقش موثر گمرکات استان است.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین دغدغه های مردم خوزستان بحث اشتغال است. در این زمینه با توجه به ظرفیت های بسیار خوزستان توقع داریم که هیچ بیکاری در خوزستان وجود نداشته باشد. باید مساله اشتغال را در خوزستان حل کنیم و در این زمینه برنامه دستگاه های اجرایی و شرکت ها و … مشخص شده است.

فتوحی افزود: شرکت های دانش بنیان در خوزستان نباید فقط بر روی کاغذ باشند بلکه باید در حوزه های نفت، کشاورزی، انرژی های نو و… ورود کنند و فعال شوند. این شرکت ها باید با ایجاد اشتغال ثروت به وجود بیاورند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: تا به امروز حدود ۲۴ هزار شغل ایجاد شده است و تا پایان سال باید این عدد به ۶۰ هزار شغل برسد. در سال گذشته فقط حدود ۲۲ هزار شغل در خوزستان ایجاد شد اما اکنون با هماهنگی و سرمایه گذاری های انجام شده این عدد به بیش از ۲۴ هزار شغل رسیده است.

وی عنوان کرد: پرداختی بانک ها در آغاز دولت بسیار پایین بود اما اکنون رتبه بانک های خوزستان در پرداخت تسهیلات از رتبه ۲۷ به ۱۱ رسیده است. تا زمانی که پول و ثروت وارد استان نشود و پرداختی در استان نداشته باشیم اشتغال ایجاد نخواهد شد.

فتوحی ادامه داد: دولت در بحث اشتغالزایی در خوزستان موفق عمل کرده و به یاری خدا بحث اشتغالزایی در خوزستان را حل خواهیم کرد.

  • منبع خبر : روابط عمومی استانداری خوزستان