دعوت از گروه‌های فرهنگی و هنری سراسر کشور برای ارائه طرح‌‌های مرتبط با تبیین شخصیت میرزا کوچک
دعوت از گروه‌های فرهنگی و هنری سراسر کشور برای ارائه طرح‌‌های مرتبط با تبیین شخصیت میرزا کوچک
دبیر کنگره بین‌المللی میرزا کوچک جنگلی از گروه‌های مختلف فرهنگی و هنری سراسر کشور برای ارائه طرح‌‌ و ایده‌ تولید آثار مرتبط با تبیین شخصیت سردار جنگل دعوت کرد .

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ به نقل از گیل فام؛ رضا ثقتی گفت‌، میرزا کوچک را شخصیتی هویت ساز ، تاریخ ساز و تمدن ساز دانست و با اشاره به برگزاری کنگره بین‌المللی پاسداشت این روحانی شهید  و  نهضت جنگل در آذر ماه امسال ، از گروه‌های فرهنگی و هنری سراسر کشور خواست طرح و ایده‌ تولید آثار مرتبط با تبیین شخصیت میرزا کوچک را به دبیرخانه کنگره ارائه کنند .

وی با یادآوری برگزاری اجلاسیه تهران این کنگره بزرگ با حضور شخصیت‌های برجسته ملی و محققان و تاریخ پژوهان در برج میلاد تهران ، مشارکت فعالان فرهنگی و هنری را در هر چه باشکوه‌تر و غنی‌تر برگزاری دیگر اجلاسیه‌های این کنگره موثر دانست .

دبیر کنگره بین‌المللی میرزا کوچک به پیش بینی اجرای ۷۰ نوع فعالیت برای برگزاری این کنگره اشاره و کنگره ملی تئاتر خیابانی ، کنگره ملی شعر ، رونمایی از ۴۰ عنوان کتاب ، تور میرزا شناسی ، اجلاسیه‌های میرزا ، همایش علمی میرزاکوچک ، جایزه ادبی میرزا ، ساخت فیلم‌های کوتاه و مستند و ارکستر سمفونی میرزاکوچک را از جمله این برنامه‌ها عنوان کرد.

ثقتی بهره‌مندی از ظرفیت‌های والای فرهنگی و هنری و همیاری هنرمندان فرهیخته سراسر کشور برای ارائه طرح و ایده‌های تولید آثار مرتبط با تبیین شخصیت میرزاکوچک را مورد تأکید قرار داد .

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان