عضو  کمیسیون شوراها و امور داخلی خبر داد طرح مجلس برای ادغام حساب‌ها و کارت‌های بانکی ؛ هر ایرانی دارای ۷ کارت بانکی است
عضو  کمیسیون شوراها و امور داخلی خبر داد طرح مجلس برای ادغام حساب‌ها و کارت‌های بانکی ؛ هر ایرانی دارای ۷ کارت بانکی است
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی از طرح جدید نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ادغام حساب ها و کارت های بانکی افراد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان به نقل از کاشف خبر / به نقل از تسنیم، ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی، از طرح جدید نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ادغام حساب ها و کارت های بانکی افراد خبر داد.

وی گفت: اکنون ۵۰۰ میلیون کارت بانکی در کشور موجود است که میانگین آن هر ایرانی دارای ۷ کارت بانکی است که این تعداد از حساب یا کارت بانکی برای کشور به نوعی خطرناک است و باعث مشکل در مسائل اقتصادی کشور می کند.

عضو کمیسیون شوراها افزود: مثلا افرادی که بر اثر محکومیت حساب های بانکیشان مسدود شده یا قصد پولشویی دارند و یا اتباع غیر مجاز خارجی که در کشور اقامت دارند به راحتی می توانند کارت بانکی افراد را اجاره کنند و از آن استفاده کنند.

ابوترابی تصریح کرد: هدف از این کار این است که تمام حساب ها و کارت های بانکی جمع آوری و تبدیل به یک کارت با مشخصات افراد می‌شود تا دیگر افراد سودجو نتوانند از این حساب ها در جهت اهداف خودشان استفاده کنند. چون یک کارت است و افراد به آن نیاز دارند و دیگر نمی توانند کارت بانکی خود را به سایر افراد اجاره دهند که این اقدام از لحاظ امنیت اقتصادی برای کشور لازم است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حتی می تواند این اقدام را برای کودکان ۱۰ سال به بالا نیز اعمال کرد. یعنی کارت بانکی برای کودکان و نوجوانان تعبیه شود که فقط مخصوص خرید و مسائل روزمره آن ها شود تا با این اقدام هم مانع از سوء استفاده از کارت های بانکی بچه ها در کشور شویم.