مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان ضمن تشریح فعالیت‌های این مجموعه از پیشروی فولاد مبارکه در حوزه دانش‌بنیان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ محمدیاسر طیب‌نیا مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان درباره تاثیر حذف ارز ترجیحی بر فعالیت‌های شرکت فولاد مبارکه به خبرنگار افق تهران گفت: شرکت فولاد مبارکه در حوزه صادرات از ارز ترجیحی استفاده نمیکرد و به همین دلیل قیمت ارز در این حوزه هائز اهمیت نیست اما در واردات این موضوع دارای اهمیت است.

طیب‌نیا اضافه‌ کرد: برای شرکت فولاد مبارکه به عنوان یک مجموعه صادرات‌محور، قیمت تمام‌شده کالا ها دارای اهمیت است، خصوصا در شرایط فعلی که با رکود جهانی روبه‌رو هستیم و قیمت‌ها در پایین‌ترین حالت ممکن است و در عرصه بین المللی نیز بیش از ۵۰درصد کاهش قیمت داشته‌ایم و این در حال است که در حوزه واردات، فشار ناشی از حقوق و عوارض گمرک را هم متحمل می‌شویم و قیمت‌ مواد اولیه، تجهیزات و قطعاتی که وارد می‌شود با افزایش قابل ملاحظه روبه‌روست.

مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان فعالیت‌های این شرکت را این‌گونه تشریح کرد: فولاد مبارکه از شرکت‌های پیشرو در حوزه دانش‌بنیان است و طی سالیان گدشته در حوزه دانش‌بنیان و بومی‌سازی فعالیت‌های گسترده‌ای تعریف شد که اکنون در حال عملیاتی شدن هستند.

طیب‌نیا در خصوص تحقق شعار سال و اقتصاد مقاومتی بیان کرد: مجموعه فولاد مبارکه همواره پیشتاز و پیشرو بوده است و اکنون هم در مقایسه با دوران مشابه در اوج قرار دارد و در حوزه‌های دانش‌بنیان، برای حمایت از صنایع دانش بنیان مجموعه فناوری، نوآوری ایجاد شد و در حوزه‌های دانشی، صندوق حمایت از سرمایه‌ گذاری‌های خطرپذیر تشکیل شد

مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان در خصوص فعالیت شرکت فولاد مبارکه افزود: تداوم اجرای برنامه‌های توسعه‌ای که برای چند سال آینده در فولاد مبارکه تعریف شده است بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه دارد، که برخی از این برنامه‌ها در مرحله آغاز است و بخشی دیگر در مرحله انجام مطالعات. اجرایی.

طیب‌نیا در خصوص فعالیت شرکت فولاد مبارکه در ۶ ماهه دوم سال خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیروگاه سیکل ترکیبی که فقط ۵ ماه از آغاز طرح می‌گذرد، ۴۰ درصد پیشرفت داشته است و امیدواریم در ابتدای سال آینده در مدار تولید قرار گیرد.

انتهای پیام/