اخذ موافقت اولیه تاسیس «مرکز قلب» اهواز/بهره برداری از بیمارستان جدید آبادان در شهریورماه ۱۴۰۲/جذب ۱۵ متخصص جدید در بیمارستان تامین اجتماعی بهبهان/جانمایی نادرست بیمارستان تامین اجتماعی مسجدسلیمان/اخذ قرارداد با ۲۳۰۰ مرکز غیرملکی
اخذ موافقت اولیه تاسیس «مرکز قلب» اهواز/بهره برداری از بیمارستان جدید آبادان در شهریورماه ۱۴۰۲/جذب ۱۵ متخصص جدید در بیمارستان تامین اجتماعی بهبهان/جانمایی نادرست بیمارستان تامین اجتماعی مسجدسلیمان/اخذ قرارداد با ۲۳۰۰ مرکز غیرملکی
مدیرکل درمان تامین اجتماعی خوزستان از طراحی راه‌اندازی مرکز کامل درمان قلب شامل بخش‌های بستری، جراحی و ICU در بیمارستان امیرالمومنین اهواز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ به نقل از عصرجهان، نشست خبری مدیرکل درمان تامین اجتماعی خوزستان در محل پلی کلنیک شهید رجائی با حضور اصحاب رسانه برگزار گردید.

دکتر امیرحسین بنی احمد در این نشست خبری با اشاره به شرح وظایف سازمان در حوزه درمان گفت: درمان در حوزه تامین اجتماعی به دو دسته تقسیم می شود درمان مستقیم در مراکز ملکی تامین اجتماعی مانند درمان در بیمارستان امیرالمومنین اهواز و سایر مرکز درمانی و بیمارستانی تامین اجتماعی و درمان غیر مستقیم که ما برای بیمه شدگان خود از سایر مراکز درمانی خرید خدمت می کنیم و مراکز درمانی جهت اخذ قرارداد با تامین اجتماعی الزام دارند و در خوزستان ۲۳۰۰ قرار داد با مراکز غیرملکی داریم که از بیمارستان های بزرگی مثل بیمارستان گلستان و امام اهواز تا یک آزمایشگاه کوچک را در یک شهر شامل می شود که بیماران سرپایی ۳۰ درصد و بیماران بستری ۱۰ درصد هزینه خدمات را پرداخت می‌کنند.

وی ادامه داد: تامین اجتماعی خوزستان ۳۲ مرکز ملکی دارد که هفت مرکز از این تعداد بیمارستان و دو مرکز پلی کلینیک هستند و گل مراکز بیمارستانی در جنوب و جنوب غرب بیمارستان امیرالمومنین اهواز است
دکتر بنی احمد افزود: رویکرد کنونی این است که اولویت تسویه حساب با افراد و مراکزی است که از آن‌ها خرید خدمت شده است، زیرا در صورت تسویه نکردن به موقع بدهی‌ها با این سازمان قرارداد منعقد نمی‌کنند یا خدمات خوبی به مردم ارائه نمی‌شود.
مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان با اشاره به وضعیت بیمارستان‌های این سازمان بیان کرد: در بدو کار دیدیم که ۲ پیمانکار مجری پروژه احداث پلی کلینیک تخصصی و فوق تخصصی در بیمارستان امیرالمومنین (ع) نیمه کاره رها کردند با تصمیمی که اتخاذ شد ما طی سه ماه با مبلغ ۲ میلیارد تومان این پروژه را تکمیل کردیم در حالیکه پیمانکار جهت تکمیل ۷ میلیارد تومان مطالبه می کرد و اکنون مردم در مرکزی با مساحت ۲۵۰۰ متری و ۳۶ تخت در حال دریافت خدمات هستند و نوبت‌دهی دیجیتال نیز راه‌اندازی شده است تا در روند و زمان انجام وظیفه شرمنده مردم نشویم.

راه‌اندازی مرکز کامل قلب در بیمارستان امیرالمومنین اهواز در دستور کار است

بنی احمد با بیان اینکه تکمیل دو بخش قلب و جراحی در بیمارستان امیرالمومنین (ع) نیز انجام شده است، افزود: با همکاری نمایندگان مجلس مرکز قلب با بخش های بستری، جراحی و ICU را در بیمارستان امیرالمومنین طراحی کردیم چراکه بازنشسته ها در رنج خطرات قلبی قرار دارند پروپزال نوشته شد موافقت اولیه هیات مدیره و مدیرعامل گرفته شد و تامین بودجه آن در سال ۱۴۰۲ پیش‌بینی گردید

وی ادامه داد: اگر قرار است کلنگ‌زنی انجام شود در سال آینده این کار انجام خواهد شد و با توجه به وسعت کار، قطعا تکمیل چنین پروژه‌ای زیر سه سال نمی‌برد.

بیمارستان جدید آبادان شهرویرماه ۱۴۰۲ به بهره برداری می رسد/بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی زنان و توریست درمانی از کارکردهای احتمالی بیمارستان ۱۷ شهریور آبادان

مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان گفت: طراحی احداث یک بیمارستان در کوی فرهنگیان آبادان در سال ۸۸ انجام و سال ۹۲ کار آغاز شده است، اما تاکنون بیمارستان تکمیل نشده است که با پیگیری‌های انجام شده، ۲۰۵ میلیارد تومان برای خرید تجهیزات و ساخت و ساز نهایی آن در نظر گرفته شده است که تنها ۶.۵ درصد از کار باقیمانده است.
وی افزود: مقرر است که پایان امسال این بیمارستان به صورت موقت تحویل داده شود و در آخر شهریورماه در این بیمارستان به روی بیماران باز شود.
بنی احمد عنوان کرد: بیمارستان ۱۷ شهریور آبادان به عنوان بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی ویژه زنان یا به عنوان مرکزی برای توریست درمانی تامین اجتماعی در نظر گرفته خواهد شد، اما به هیچ وجه در این بیمارستان بسته نمی‌شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان گفت: در بیمارستان ماهشهر کار به گونه ای پیش رفت که الان هفته ای عمل تعویض مفصل داریم و درمانگاه چشم، اتاق عمل چشم ، درمانگاه روان، CCU، آزمایشگاه راه‌اندازی شد.

۴ میلیارد تومان جهت رفع مشکلات سرمایشی بیمارستان‌های امیرالمومنین (ع)، ماهشهر و بهبهان در نظر گرفته شد

وی عنوان کرد: به منظور رفع مشکلات سرمایشی بیمارستان‌های امیرالمومنین (ع)، ماهشهر و بهبهان ۴ میلیارد تومان در نظر گرفته شد و مشکل سرمایشی این بیمارستان‌ها از طریق تامین کولر‌های ایستاده رفع شده است.

۱۵ متخصص جدید در بیمارستان بهبهان جذب شد

بنی احمد با بیان اینکه در بیمارستان بهبهان ۱۵ متخصص جدید جذب شده‌اند، افزود: به منظور حفظ سلامت بیماران، پلی کلینیک ایزوله در این بیمارستان ایجاد می‌شود که اعتبارات آن در نظر گرفته شده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان گفت: مردادماه سال گذشته احداث یک بیمارستان بسیار خوب در دزفول تکمیل شد، اما بحث‌هایی در مورد مالکیت این بیمارستان ایجاد شد که رئیس سازمان تامین اجتماعی تصمیم گرفت این بیمارستان همچنان ملکی باشد و در حال استفاده است.

جانمایی بیمارستان مسجدسلیمان نادرست بود/ضریب اشغال تخت این بیمارستان ۲۰ درصد است

وی بیان کرد: ساختمان بیمارستان مسجدسلیمان در حال خراب شدن است، اما هنوز دو بخش داخلی و اطفال دارد در حالی که یک بیمارستان باید حداقل چهار بخش داخلی، اطفال، زنان و جراحی آن فعال باشند. به دلیل اینکه جانمایی این بیمارستان به درستی انجام نشده و پوزیشن خوبی نداشته، ضریب اشغال تخت این بیمارستان ۲۰ درصد است و اکنون مردم و سازمان ضرر می‌کنند در خصوص ادامه کار این مرکز سه پیشنهاد داده شده یکی اینکه بیمارستان را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دهیم دوم اینکه بلوک زایمان در آن راه‌اندازی شود یا به پلی کلینیک تخصصی تبدیل شود.
مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان گفت: طبقه جدید بیمارستان شوشتر نیز تکمیل شده که هنوز به صورت رسمی افتتاح نشده است و راه‌اندازی ICU و CCU آن در حال انجام است.

وی عنوان کرد: در شهرستان‌هایی مانند کارون که درمانگاه تامین اجتماعی وجود ندارد، بیمارستانی مانند امیرالمومنین (ع) در بیمارستان سینا، جای داده شده است تا مردم خدمات را رایگان کنند. در اروندکنار نیز چنین کاری انجام می‌شود یعنی بیمارستان دانشگاهی به صددرصد فرانشیز تامین اجتماعی تبدیل خواهد شد.

جرم گیری، کشیدن دندان، ترمیم و پر کردن خدمات اساسی در حوزه دندانپزشکی

بنی احمد با اشاره به ارائه خدمات جرم گیری، کشیدن دندان، ترمیم و پر کردن توسط این مدیریت گفت: یک ملک ۸۰۰ متری در ۲۴ متری اهواز بدون استفاده داریم که قرار است مرکز دندانپزشکی بزرگی در این مکان راه‌اندازی شود.