بازدید مدیر عامل مناطق نفت‌خیز جنوب از پروژه های مشترک با پالایشگاه بید بلند خلیج فارس در منطقه آغاجاری و گچساران
بازدید مدیر عامل مناطق نفت‌خیز جنوب از پروژه های مشترک با پالایشگاه بید بلند خلیج فارس در منطقه آغاجاری و گچساران
صبح شنبه ۱۴ آبان ۱۴۰۱ مهندس علیرضا دانشی مدیر عامل مناطق نفت‌خیز جنوب با هدف بازدید از پروژه های مشترک شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و پالایشگاه بید بلند خلیج فارس در شرکت آغاجاری حضور یافت.
به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ به نقل از هنر قلم، مهندسی دانشی در ابتدا با حضور در ایستگاه جدیدالاحداث برق فشار قوی ایثار که وظیفه تامین برق پروژه های در درست اجرای بید بلند خلیج فارس در مناطق رگ سفید، پازنان و تاسیسات گاز و گاز مایع ۱۰۰۰ را بر عهده دارد در جریان آخرین اقدامات راه اندازی این ایستگاه قرار گرفت و بر لزوم تسریع در راه اندازی این ایستگاه تاکید نمود.

وی در ادامه بازدید از پروژه نمزدایی و فشارافزایی جمع آوری گازهای آغاجاری، رامشیر و پازنان در مجاورت واحد بهره برداری ۲ آغاجاری دیدن کرد و افزود: در سفر وزیر محترم نفت به خوزستان بر طرح های جمع آوری گازهای همراه مشعل که سال‌های متمادی سوزانده می شدند و برنامه خاصی برای آنها نبوده تاکید شد، که در همین راستا پروژه جمع آوری گازهای همراه با مشارکت پالایشگاه بید بلند خلیج فارس با شتاب بیشتری در دست اجراست.

مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با تاکید بر تسریع در روند اجرایی پروژه خواستاراستفاده حداکثری از نیروی های متخصص بومی در این پروژه ها شد.

در ادامه این بازدید مهندس امین نژاد مدیر عامل پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس عنوان کرد: با تعامل و همدلی خوبی که میان مناطق نفت‌خیز جنوب و پالایشگاه گاز بید بلند خلیج فارس بر قرار است پیشرفت های خوبی در یک سال اخیر حاصل شده و در حال حاضر به پیشرفت ۸۷ درصدی پروژه ها رسیده ایم.

وی گفت: در اجرای این پروژه که در چهار استان کشور در حال انجام است بیش از ۶ هزار نفر اشتغال زایی شده و تمرکز ما بر استفاده از ظرفیت های داخلی سازندگان بوده است.

در ادامه این بازدید مهندس دانشی از پالایشگاه بید بلند خلیج فارس و تاسیسات مرتبط با جمع آوری کازهای مشعل در گاز و گاز مایع ۹۰۰ گچساران و گاز و گاز مایع ۱۰۰۰ بازدید کرد.

بررسی وضعیت پیشرفت اجرای پروژه های مشترک، بررسی قراردادهای فی مابین و تسریع در تامین نقدینگی، رفع موانع و تسریع در تامین کالا و قطعات و نیازمندی های پروژه ها از اهداف این بازدید ذکر شده است.

  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری