تنوع قومیتی و اتحاد از ویژگی‌های شاخص ایران
تنوع قومیتی و اتحاد از ویژگی‌های شاخص ایران
رئیس کمیته گردشگری و میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: اتحاد یکی از ویژگی‌های همیشگی اقوام ایرانی بوده و است.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ به نقل از سرویس شورای شهر افق تهران؛ .سید احمد علوی، رئیس کمیته گردشگری و میراث فرهنگی با حضور در جشنواره “ایران عزیز” با بیان اینکه کشور ما کشور بزرگی است که از نظر قومیتی تنوع بی‌بدیلی دارد که در کمترجای دنیا دیده می‌شود، اظهار داشت: این تنوع قومیت به تبع خود، فرهنگ‌ها و خرده فرهنگ‌های متنوعی دارد که در هرجای دنیا باشد یک ویژگی مثبت محسوب می‌شود.

وی افزود: اولا برای خود مردم آن کشور این ویژگی وجود دارد که همیشه در داخل جغرافیای کشور فضاها و فرهنگ‌های جدید را ببینید و دوم برای جذب توریست هم این فضا بسیار بکر و مناسب است و هیچگاه تکراری نمی‌شود.

این عضو شورای شهر اتحاد را یکی از ویژگی‌های همیشگی اقوام ایرانی برشمرد و ادامه داد: اتحاد و همدلی در تمام طول تاریخ کشورمان یکی از ویژگی‌های همیشگی اقوام بوده است. همانطور که مردم غیور کشورمان در شرایط سخت و اتفاقاتی نظیر سیل خوزستان، زلزله کرمانشاه و بم و … از همه قومیت‌ها و استان‌ها برای کمک به هموطنان‌شان به میدان آمدند و دست در دست هم برای یاری رساندن به آنها تمام تلاش خود را کردند.

علوی در پایان برگزاری جشنواره «ایران عزیز» را فرصت مناسبی برای معرفی فرهنگ اقوام ایرانی دانست و اضافه کرد: متاسفانه به این نوع برنامه‌ها به دلیل مسائلی چون کرونا در سال‌های اخیر کمتر پرداخته شده و جای کار بسیاری در این حوزه دارد که برگزاری این جشنواره در این شرایط یک اقدام بسیار خوب است و من از زحمات همه دوستانی که در برگزاری این جشنواره زیبا کمک کردند تشکر می‌کنم.

انتهای پیام/