معلمان مهرآفرین بدون برگزاری آزمون مشمول قانون رتبه بندی می شوند
معلمان مهرآفرین بدون برگزاری آزمون مشمول قانون رتبه بندی می شوند
نمایندگان مردم در مجلس مقرر کردند تا معلمان مهرآفرین بدون برگزاری آزمون مشمول قانون رتبه بندی شوند.
به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ به نقل از  عصرجهان به نقل از خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه ۸ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات لایحه اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری با ردیف ۸ این لایحه موافقت کردند.

براساس ردیف ۸ ماده واحده این لایحه؛

– معافیت مالیاتی و بیمه بازنشستگی ایثارگران موضوع مواد (۳۷) و (۵۶) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران با اصلاحات و الحاقات بعدی آن از شمول سقف مقرر در جزء(۸) بند(الف) تبصره(۱۲) مستثنی است.

بهارستان نشینان در ادامه و در جریان جزئیات لایحه مذکور، با پیشنهاد محمدحسن آصفری درخصوص اصلاح کل ردیف ۹ ماده واحده پیرامون معلمان طرح مهرآفرین موافقت کردند که به شرح زیر اصلاح شد:

ردیف ۹- کلیه معلمان طرح مهرآفرین مشمول قانون رتبه بندی بدون برگزاری آزمون مجدد قرار گرفته و وزارت آموزش و پرورش ملزم به صدور کد شناسه از اول مهر ۱۴۰۱ برای آنها می باشد.

همچنین نمایندگان در ادامه با ردیف ۱۰ ماده واحده لایحه مذکور موافقت کردند.

براساس ردیف ۱۰ ماده واحده لایحه اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری؛

– افزایش های ناشی از اجرای این قانون از مابه التفاوت موضوع جزء(۱) بند(الف) تبصره(۱۲) کسر نمی شود.

نمایندگان در پایان بررسی جزئیات لایحه اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری با ۱۹۸ رأی موافق، ۹ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۶ نماینده حاضر در صحن با ماده واحده و تبصره ها و ردیف های اصلاح شده این لایحه موافقت کردند./