گرایش نگران کننده به مواد مخدر در بین افراد زیر ۱۸ سال در استان کهگیلویه و بویراحمد
گرایش نگران کننده به مواد مخدر در بین افراد زیر ۱۸ سال در استان کهگیلویه و بویراحمد
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد از کاهش سن مصرف مواد مخدر در استان خبر داد و تاکید کرد: خطر را باید جدی گرفت.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ به نقل از عصرجهان؛ سید ناصر رضایی عصر امروز در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: افراد معتاد به مواد مخدر با سن زیر ۱۸ سال در استان افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه بخش زیادی از متجاهرین به طور میانگین سن ۱۸ تا ۲۵ سال دارند، افزود: درمان افراد بیمار زیر ۱۸ سال باید زیر نظر علوم پزشکی و روانپزشک مختصص انجام گیرد.

رضایی بهترین راه کنترل مصرف مواد مخدر را پیشگیری دانست و افزود: گرایش به مواد مخدر در افراد با سن زیر ۱۸ سال نگران کننده بوده و باید در این زمینه چاره اندیشی شود.

فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست افزود: از ابتدای امسال ۲۳۳ طرح  مبارزه با مواد مخدر اجرا که در این زمینه ۷۷۵ خرده فروش دستگیر و ۳۶ معتاد متجاهر شناسایی شد.

سردار کیقباد مصطفایی با بیان اینکه در مدارس بیش از ۹ کیلوگرم مواد مخدر کشف و ۱۲۵ نفر دستگیر شدند، ادامه داد:  کشفیات مواد مخدر شش درصد کاهش داشته و در مجموع کل کشفیات مواد مخدر از ابتدای امسال تاکنون پنج تن و ۴۰۶ کیلو گرم بوده است.

وی یادآور شد: دستگیری فروشندگان مواد مخدر ۱۲ درصد و توقیف خودرو چهای حامل هم ۹ درصد افزایش داشته و انهدام باندهای مواد مخدر هم ۴۴ درصد کاهش داشته است.

مسعود نوری مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: برای جلوگیری از این آسیب‌ها باید تمام متولیان در این زمینه فعالیت کنند این در حالی است که در زمینه جلوگیری از این آسیب ها کم کاری شده است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیزدر این نشست با بیان اینکه باید با مدیریت صحیح آسیب‌های اجتماعی کنترل شود، بیان کرد: هنرمندان، ورزشکاران و تشکل‌های مردمی می‌توانند در این زمینه نقش موثری داشته باشند.

سید جواد هاشمی مهر اظهار داشت: تمامی اقدامات برای افزایش ایست‌های بازرسی جاده‌ای انجام شده و به زودی چند ایست بازرسی در محورهای مواصلاتی دایر می‌شود.