امضای تفاهمنامه همکاری بین شرکت سنگ آهن و بانک ملت
امضای تفاهمنامه همکاری بین شرکت سنگ آهن و بانک ملت
مصوبه ۳ هزار میلیارد تومان اوراق گام به استان ابلاغ شد.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ به نقل از  افق تهران، صبح امروز تفاهمنامه ای به امضای مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران و مدیرعامل بانک ملت رسید که به موجب آن سطح همکاری های متقابل و مراودات بانکی افزایش می یابد.

در این جلسه مجتبی حمیدیان مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی گفت: امیدواریم همکاری ها و تفاهمنامه ها زمینه ای برای تحول و پیشرفت منطقه شود و نتایج این پیشرفت به کشور نیز برسد.

وی ضمن تشکر از نگاه عملیاتی و میدانی مسوولان بانک ملت افزود: با ظرفیت ها و فرصت هایی که شرکت سنگ آهن مرکزی دارد امید داریم که بتوان همکاری های خوب و امنی با نهادهای بانکی و مالی داشته باشیم.

حمیدیان تصریح کرد:تمام تلاش ما این است که خدمات بهتر و بیشتری هم به جامعه کارگری و هم به حوزه صنعت و معدن ارائه دهیم.

افزایش تعاملات بین بانک ملت و سنگ آهن

در ادامه رضا دولت آبادی، مدیرعامل بانک ملت نیز گفت: بانک ملت در ماه های اخیر به بزرگترین بانک کشور تبدیل شده و ما امیدواریم این جلسه شروع جدیدی برای افزایش ارتباطات و تعاملات بین بانک ملت و مجموعه بزرگ شرکت سنگ آهن مرکزی باشد.

وی افزود: اگر این ظرفیتی که شما در بخش صنعت، معدن و تولید دارید به خوبی با توانمندی های حوزه پولی تلفیق شود به طور حتم کارهای بزرگی حتی در این شرایط سخت تحریم های بین المللی انجام خواهد شد.

دولت آبادی با بیان اینکه امیدواریم این توافقات صورت گرفته گسترده تر شود اضافه کرد: ما در حوزه های مختلف مانند تسهیلات ، سرمایه گذاری و …می توانیم همکاری داشته باشیم.پروژه های شرکت سنگ آهن از نظر سرمایه گذاری پروژه های بسیار سنگینی نیست و به جهت بازدهی بالایی که دارد می توان به آن ها فکر کرد.

وی با بیان اینکه بیشترین منابع ارزی کشور در بانک ملت است گفت: حدود ۷۰درصد کل پوزیشن ارزی تمام کشور در بانک ملت مستقر و متمرکز است و طبق قراردادی که با صندوق داریم می توان از ظرفیت های بانک های خارجی و همین طور ظرفیت ال سی داخلی برای پیمانکاران و حتی بحث اوراق مشارکت، برای پروژه ها استفاده کرد.

دولت آبادی خاطرنشان کرد: همچنین بنا به درخواست شرکت سنگ آهن می توان مدل های تامین مالی جدید را نیز طراحی کرد.

حمیدی عضو هیات مدیره بانک ملت نیز در این جلسه با بیان اینکه زمینه فعالیت با شرکت سنگ آهن بسیار گسترده است گفت: با تعاملات خوبی که با شرکت سنگ آهن مرکزی داشتیم مصوبه اوراق ۳ هزار میلیارد تومان صادر و به استان ابلاغ شده است.

وی اضافه کرد: اوراق گام یک ظرفیت بسیار جدید در بازار سرمایه است.

انتهای پیام/