دیدارمعاون سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان
دیدارمعاون سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان
امیر میمنت آبادی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور به همراه شهرام ملایی هزاروندی سرپرست جدید اداره کل آموزش فنی وحرفه ای خوزستان بامهرداد نیکورئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خوزستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛  به نقل از  رهرونیوز؛ امیر میمنت آبادی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشوردراین دیداربا اشاره به ظرفیت وپتانسیل منابع انسانی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای خوزستان گفت:سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور گروه های هدف متفاوتی را تحت پوشش آموزش مهارتی خود قرار داده است اما بدلیل فرسودگی تجهیزات و بعضاً برزو نبودن آنها اگر قرار است یک حرکت اساسی انجام بدهیم نیازمند همکاری و توجه ویژه سازمان مدیریت و برنامه ریزی داریم .

 

میمنت آبادی با توجه به اینکه از سال ۱۴۰۲ اعتبارات استانی می شود ، نگاه ویژه استان خصوصا سازمان مدیریت برنامه ریزی. را طلب می کند که به موجب آن چرخ آموزش مهارتی با سرعت بیشتری بچرخد .

 

وی افزودک از آنجایی که در سفر اول ریاست جمهوری به خوزستان اعتبار مناسبی برای آموزش فنی و حرفه ای مصوب نشد امیدواریم در سفر دوم ریاست محترم جمهوری اعتبارات ویژه ای به این مهم تخصیص داده شود .

 

معاون سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور خاطرنشان کرد : سعی براین است در قالب ماده ۲۷ و اعتبار تبصره ۱۸ از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه مهارت آموزی استفاده شود.

 

مهرداد نیکورئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خوزستان در این دیدار عنوان کرد:در استان نگاه ویژه ای به آموزش مهارتی بخصوص جوار صنایع و دانشگاهی وجود دارد. نیکوخاطرنشان کرد:عملکرد اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان در دانشگاه خاتم الانبیا بهبهان بسیار چشمگیر بود که این نشان از اهمیت آموزش های مهارتی برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی دارد.

 

وی تصریح کرد:یکی از معضلات استان و اشتغال است و متاسفانه خوزستان در نرخ بیکاری در رده های بالا بین استان های کشور دارد که ضرورت دارد نگاه ویژه ای به آموزش های مهارتی و دانش بنیان داشته باشیم که فنی و حرفه ای پرچمدار آموزش های مهارتی در استان است.

 

شهرام ملایی هزاروندی سرپرست جدید اداره کل آموزش فنی وحرفه ای خوزستان بابیان اینکه آموزش های فنی و حرفه ای پر هزینه هستند گفت: آموزش و پرورش غالبا قلم بدست هستند و ما آچار بدست اما همه میدانیم که هزینه قلم با آچار بسیار متفاوت است.

 

ملایی هزاروندی بیان کرد: میزان تجهیزات آموزشی تمام دستگاه های دیگر برابری می کند با یکی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای اما این تجهیزات فرسوده هستند.

 

سرپرست جدید اداره کل آموزش فنی وحرفه ای خوزستان تاکیدکرد:درصد اشتغال آموزش های فنی و حرفه ای با هیچ آموزشی قابل مقایسه نیست.