تاکید استاندار گیلان در خصوص حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی
تاکید استاندار گیلان در خصوص حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی
استاندار گیلان برندسازی و برگزاری نمایشگاه محصولات صنایع‌دستی را موجب توسعه کسب و کار و ایجاد اشتغالزایی در روستاها خواند.

به‌ گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ به نقل از گیل فام؛ دکتر اسدالله عباسی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با اشاره به نقش و جایگاه صنایع دستی  در جهت تحقق پایدار،  اظهار کرد: بر اساس سند آمایش سرزمینی و اسناد بالادستی توسعه، آبادی روستاها امری مهم و ضروری و مورد توجه دولت مردمی و انقلابی است.

استاندار گیلان  برندسازی و برگزاری نمایشگاه محصولات صنایع‌دستی را موجب توسعه کسب و کار و ایجاد اشتغالزایی در روستاها خواند و گفت: برنامه‌ریزی عملیاتی در جهت پویاسازی و استفاده بهینه از ظرفیت‌های یاد شده از سوی مدیران دستگاه های اجرایی متولی باید بیش از پیش تقویت شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به تاکید دولت مردمی و انقلابی سیزدهم مبنی بر حمایت و توسعه صنایع‌دستی، افزود: تلفیق صنایع‌دستی با دستاوردهای علمی و دانش‌بنیان مورد تاکید آیت الله دکتر رییسی رئیس محترم جمهوری بوده که این مهم در گیلان بعنوان استانی ممتاز در حوزه تولیدات سنتی و هنرهای دستی باید مورد توجه باشد.

دکتر عباسی شناسایی و معرفی افراد توانمند در حوزه صنایع دستی و ایجاد شبکه فروش برای تولیدات این بخش را بااهمیت دانست و گفت: شهرداری ها باید با برنامه ریزی و اقدامی موثر، برای صنایع دستی نیز همچون محصولات و سوغات محلی ، بازارچه صنایع دستی را برپا کنند.

استاندار گیلان به موضوع ساخت و ساز منازل روستایی و حمایت دولت در این بخش اشاره و اظهار کرد: ارائه تسهیلات برای ساخت خانه های روستایی موجب دلگرمی ساکنان و ایجاد انگیزه برای کسب و کار روستایی می شود که این امر اقتصاد روستایی را به بلوغ می رساند.

  • منبع خبر : روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان