تحقق رویای ۱۵ ساله/ احداث بازار جدید آهن‌فروشان با اعتبار ۱۰۰۰ میلیارد تومانی کلید خورد
تحقق رویای ۱۵ ساله/ احداث بازار جدید آهن‌فروشان با اعتبار ۱۰۰۰ میلیارد تومانی کلید خورد
شهردار اردبیل از تحقق رویای ۱۵ ساله‌ شهروندان خبر داد و گفت: با رای قاطع اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر، احداث بازار آهن‌فروشان اردبیل در جاده کورائیم به‌زودی آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ به نقل از تایماز نیوز، محمود صفری در پنجاه‌وهشتمین جلسه شورای اسلامی شهر اردبیل، اظهار کرد: با رای قاطع اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر اردبیل و با انتخاب پیمان‌کار طرح‌، احداث بازار جدید آهن‌فروشان در خارج از محدوده شهری که یکی از مطالبات دیرینه کلان‌شهر اردبیل بود؛ به‌زودی آغاز می‌شود.

 

وی با بیان این‌که با اجرای این طرح یکی از خواسته‌ها و مطالبات چندین ساله مردم تحقق می‌یابد و شهرداری و شورای اسلامی شهر نیز به‌دنبال تحقق این موضوع بودند، افزود: بازار جدید آهن‌فروشان در قالب طرح مشارکتی و در زمینی به مساحت حدود ۳۸ هکتار در جاده کورائیم ایجاد و تحویل فعالان این صنف می‌شود.

 

شهردار اردبیل با اشاره به این‌که پروژه فوق با اعتباری بالغ ۱۰۰۰ میلیارد تومانی انجام می‌گیرد، تصریح کرد: هدف شهرداری و شورای اسلامی شهر اردبیل از انتقال بازار آهن‌فروشان به خارج از محدود شهر، تنها پاسخ به مطالبات شهروندان و ایجاد زمینه‌های آرامش برای مردم است.

 

صفری با اشاره به این‌که طرح انتقال بازار آهن‌فروشان اردبیل نزدیک ۱۵ سال بود که اجرا نمی‌شود، بیان کرد: بازار جدید طی ۳ سال آتی احداث و به‌طور کامل در اختیار فعالان این صنف قرار می‌گیرد؛ کاهش آلودگی‌های بصری، صوتی و کاهش ترافیک از مزایای انتقال بازار آهن‌فروشان به خارج از شهر است‌.

 

وی در پایان گفت: تلاش می‌کنیم با عملیاتی شدن این طرح، برنامه‌ریزی‌های لازم جهت انتقال سایر مشاغل مزاحم به خارج از محدوده شهری نیز محقق