خرید بیش از ۱۸میلیون اقلام مکمل دارویی  با ارزشی بالغ بر ۱۶۳میلیارد ریال برای گروه های آسیب پذیر درحوزه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز
خرید بیش از ۱۸میلیون اقلام مکمل دارویی  با ارزشی بالغ بر ۱۶۳میلیارد ریال برای گروه های آسیب پذیر درحوزه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز
تاکنون تعدادبیش از ۱۸میلیون اقلام مکمل دارویی با ارزشی بالغ بر ۱۶۳میلیارد ریال شامل: قطره های آهن،مولتی ویتامین،AD ، کپسول مولتی ویتامین با مینرال، قرص های فروس سولفات،فروس فومارات،اسید فولیک همراه ید،آهن به همراه اسید فولیک، کربنات کلسیم بهمراه D3 ،مگادوز ویتامین دی درمراکزحوزه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهوازخریداری و توزیع شده است.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ به نقل از رهرونیوز و به نقل از روابط عمومی معاونت بهداشت،دکتر مهرداد شریفی معاون اجرایی مرکزبهداشت استان با بیان این خبر دراین باره گفت: برنامه مکمل یاری برای گروه های آسیب پذیر با هدف  پیشگیری از بیماریها وجلوگیری از آنمی فقر آهن،کمبود ویتامین D،کمبود کلسیم ،پیشگیری از پوکی استخوان و دسترسی عادلانه به این خدمات به صورت رایگان درشهرستانهای حوزه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در حال اجراست.

 

دکتر شریفی افزود: به لحاظ کمبود برخی ریزمغذی ها در گروه های سنی در معرض خطر، در حال حاضر مکمل یاری ریز مغذی ها به صورت رایگان از طریق مراکز جامع خدمات سلامت شهری و روستایی، پایگاه هاوخانه های بهداشت انجام می شود که در این راستا تاکنون تعدادبیش از ۱۸میلیون اقلام مکمل دارویی با ارزشی بالغ بر ۱۶۳میلیارد ریال شامل: قطره های آهن،مولتی ویتامین،AD ، کپسول مولتی ویتامین با مینرال، قرص های فروس سولفات،فروس فومارات،اسید فولیک همراه ید،آهن به همراه اسید فولیک، کربنات کلسیم بهمراه D3 ،مگادوز ویتامین دی درمراکزحوزه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهوازخریداری و توزیع شده است.

 

وی تصریح کرد: با مراجعه به مراکزخدمات جامع سلامت، پایگاه ها و خانه های بهداشت مکمل قطره آهن، قطره AD و مولتی ویتامین برای تمام کودکان زیر دو سال به صورت رایگان ارائه می شود .

 

شریفی ادامه داد: زنان باردار و شیرده نیز تحت پوشش برنامه های مکمل یاری قرار دارند و قرص های آهن و مولتی ویتامین حاوی ید و یدو فولیک را می توانند در این مراکز به صورت رایگان دریافت کنند.

 

وی افزود: در این مراکز همچنین مکمل مگادوز ویتامین D به افراد بالای ۱۸ سال ماهانه یک عدد و  مکمل کلسیم د به سالمندان روزانه یک عدد به صورت رایگان توزیع می گردد.

لازم به ذکر است در برنامه مکمل یاری همچنین به دانش آموزان دختر و پسر متوسطه اول و دوم مکمل فروفولیک هفته ای یک قرص تا ۱۶ هفته و مگادوز ویتامین D ماهانه یک عدد تا ۹ ماه داده می شود .