دست شهرداران مناطق در ارائه خدمت به مردم بسته است
دست شهرداران مناطق در ارائه خدمت به مردم بسته است
عضو شورای اسلامی شهر تهران بیان کرد: دست شهرداران مناطق به دلیل بخشنامه‌های متعدد در دوره‌های مختلف که مربوط به این یکسال هم نیست، بسته شده است و امروزه شهرداران مناطق برای هیچ مجموعه‌ای در داخل فضای منطقه خود پاسخگو نیستند.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ به نقل از سرویس شورای شهر افق تهران؛ سید احمد علوی عضو شورا طی تذکری در یکصد و شانزدهمین جلسه شورا در جریان گزارش رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران در خصوص اقدامات انجام شده در زمینه ارتقای سلامت اداری اظهار داشت: فساد و خدمت دو مقوله جداگانه است و حتما باید خدمت بدون فساد ارائه کنیم.

 

علوی ادامه داد: دست شهرداران مناطق به دلیل بخشنامه‌های متعدد در دوره‌های مختلف که مربوط به این یکسال هم نیست، بسته شده است؛ امروز شهردار مناطق برای هیچ مجموعه‌ای در داخل فضای منطقه خود پاسخگو نیستند و چیزی هم در اختیارشان نیست یه عبارتی بوستانش در اختیار سازمان بوستان‌ها، مرکز خدمات اجتماعی‌اش در اختیار سازمان اجتماعی، مجموعه‌های ورزشی‌اش در اختیار سازمان ورزش و شهرسازی‌اش نیز در معاونت شهرسازی است، بنابراین شما هرچه به شهرداری منطقه می‌گویید پاسخ می‌دهد که اختیاری ندارم.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: به نظرم این ها یکی از آن گلوگاه‌هایی است که حتما سازمان بازرسی باید ورود کند چرا که الان شهردار منطقه نمی تواند یک مدیر چهار چهارده منصوب کند.

 

علوی تصریح کرد: در گذشته روال اینگونه بود انتصابات از پست ۱۵ به بالا را حراست و بازرسی نظر می‌دادند و ۱۴ را حراست تایید می‌کرد اما اکنون کارشناس بخواهد جا به جا شود باید از همه جا استعلام بگیرند.

 

وی گفت: اینکه گفته می‌شود حوزه‌ها باید معاون شهرداران مناطق را خودشان انتخاب کنند بسته کردن اختیارات است و پیشرفت را مختل می کند.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران از برخی ترک فعل ها در مدیریت شهری انتقاد و تاکید کرد: اگر جلسه علنی نبود موارد ترک فعل ها را می گفتم به عنوان مثال ما مجموعه و سازمان و شرکتی داریم که به آن ۱۰۰ میلیارد اعتبار داریم و وقتی سراغش می رویم می‌بینیم ۱۰ درصد هم کار نکرده است.

 

وی با تاکید بر اینکه ترک فعل ها به اندازه فساد ضربه زده است، گفت: ترک فعل‌ها سبب شده تا تورم هزینه را بار بر شهرداری کند، اگر مدیرعاملی آوردیم که بود و نبود آن فرقی نکرده است، سریع‌تر تصمیم بگیریم و چرا که تورم از درآمدهای ما در شهرداری در حال پیشی گرفتن است و این به ما ضربه می زند.

 

انتهای پیام/