افتتاح مجتمع رفاهی بین‌راهی کوثر
افتتاح مجتمع رفاهی بین‌راهی کوثر
همزمان با دهه مبارک فجر و با حضورمسئولان استانی مجتمع رفاهی بین‌راهی شهرستان کوثر به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ به نقل از  تایماز نیوز، مدیرعامل و سرمایه گذار مجتمع بین راهی «ارم کوثر» در این مراسم گفت: کل مجموعه در ۶ هکتار آماده احداث واحدهای اقامتی، هتل، رستوران و … است که با همراهی مسئولان استانی می‌توانیم در کمتر از یک سال نسبت به راه‌اندازی این مجموعه بزرگ گردشگری اقدام کنیم.

محمد عارفی‌نژاد خاطرنشان کرد: این مجتمع در ۱۲ هزار مترمربع احداث و در فاز اول برای بیش از ۳۵ نفر ایجاد اشتغال مستقیم کرده است.

راه اندازی مجموعه بزرگ گردشگری کوثربا حمایت مسئولان در سال۱۴۰۲

وی با اشاره به اینکه در ماه‌های آینده بازارچه گردشگری و مجموعه‌های گلخانه‌ای نیز در جوار این مجتمع کلنگ زنی خواهد شد، گفت: کل مجموعه در ۶ هکتار آماده احداث واحدهای اقامتی، هتل، رستوران و … است که با همراهی مسئولان استانی می‌توانیم در کمتر از یک سال نسبت به راه‌اندازی این مجموعه بزرگ گردشگری اقدام کنیم.

عارفی نژاد افزود: در صورت راه‌اندازی این واحدها در کنار کارواش، جایگاه سی. ان. جی و پمپ بنزین قریب به ۲۰۰ نفر در این مکان مشغول به کار می‌شوند که می‌تواند سیمای اشتغال منطقه را تحولی جدی ببخشد.

معاون سرمایه گذاری و هماهنگی امور اقتصادی استاندار:

قدردان همت بخش خصوصی در راه اندازی مجتمع‌های رفاهی هستیم

معاون سرمایه گذاری وهماهنگی اموراقتصادی استانداراردبیل گفت: راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با حمایت از این مجتمع‌ها درصدد تقویت سرمایه گذاری بخش خصوصی در این حوزه است جا دارد ازهمت بخش خصوصی در راه اندازی چنین مجتمع‌های بزرگ و با امکانات پیشرفته قدردانی می کنیم.

یاسرعبداللهی عابد در آئین افتتاح مجتمع رفاهی بین راهی کوثر همزمان با دهه فجر اظهار کرد: ایجاد مجتمع‌های رفاهی در محورهای مواصلاتی اردبیل به منظور تأمین آسایش مردم و مسافران ضروری است.

وی از همت بخش خصوصی در راه اندازی چنین مجتمع‌های بزرگ و با امکانات پیشرفته قدردانی و خاطرنشان کرد: راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با حمایت از این مجتمع‌ها درصدد تقویت سرمایه گذاری بخش خصوصی در این حوزه است.

معاون سرمایه گذاری و هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل با بیان اینکه در حال حاضر ۱۶ باب مجتمع خدماتی – رفاهی در اردبیل فعال است، تصریح کرد: اغلب این مجتمع‌ها توسط بخش خصوصی راه اندازی شده و زمینه اشتغال فراوانی را در اردبیل فراهم کرده اند.

عبداللهی عابد از تقویت سرمایه گذاری بخش خصوصی در اردبیل خبر داد و بیان کرد: با تمهیدات اندیشیده شده در راستای توسعه متوازن سرمایه گذاری بخش خصوصی در اردبیل تقویت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مشکل اساسی امروز کشور در حوزه اقتصادی است، گفت: باید نسبت به توانمندسازی حوزه تولید اقدامات و گام‌های مؤثری را برداریم تا زمینه و فرصت تحول بیشتر فراهم آید.

معاون سرمایه گذاری و هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل با تقدیر از همت فعالان بخش خصوصی در راه اندازی مجتمع رفاهی بین راهی کوثر افزود: در استان اردبیل و به میمنت دهه فجر ۶۸ طرح اقتصادی با سرمایه‌گذاری ۲ هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد تا زمینه اشتغال یک‌هزار و ۵۰۰ نفر در استان اردبیل فراهم آید.

معاون امور اقتصادی استانداری اردبیل ضرورت حمایت بیشتر صندوق و بانک‌های عامل را از کارآفرینان و تولیدکنندگان یادآور شد و ادامه داد: امیدواریم از محل تبصره ۱۶ در حوزه کسب و کار خرد، کوچک و متوسط پرداخت تسهیلات تا پایان امسال ادامه پیدا کند.

عبداللهی عابد راه اندازی مجتمع‌های بین راهی خدماتی را برای استفاده مسافران و گردشگران در جنوب استان ضروری خواند و بیان کرد: در حال حاضر ۱۶ باب مجتمع رفاهی فعال در اردبیل وجود دارد که با افتتاح مجتمع «ارم کوثر» این مجتمع‌ها به ۱۷ مورد می‌رسد.

وی تصریح کرد: دو باب از این مجتمع‌ها در دست احداث و ۲۳ باب نیز در مرحله استعلام قرار دارند که با احداث و بهره برداری از این مجتمع‌ها مجموع واحدهای رفاهی بین راهی به ۵۰ باب در اردبیل خواهد رسید.

ضرورت احداث مجتمع‌های بین راهی در محور سرچم

فرماندارشهرستان کوثر با تبریک ایام الله دهه فجر احداث مجتمع‌های بین راهی در محور سرچم را ضروری اعلام و اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی در عمران و آبادانی شهرها سنگ تمام گذاشته و از برکات این نظام توسعه سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهرستان‌ها و بخش‌های محروم است.

مطلب صادقلو خاطرنشان کرد: اندیشه همراه با این سرمایه گذاری برای ما مهم است و یقین داریم در آینده‌ای نزدیک شاهد افتتاح چندین باب از این مجتمع‌ها در راستای رفاه مسافران و گردشگران خواهیم بود.

وی تحول چهره گردشگری جنوب استان را در گرو ایجاد زیرساخت‌ها دانست و بیان کرد: یکی از ابزارهای توسعه در هر منطقه حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی است تا با استفاده از توان مردمی و تکیه بر اصل ۴۴ قانون اساسی بتوانیم عمران و آبادانی را به دست مردم در کشور رقم بزنیم.

فرماندار کوثر با اشاره به سرمایه گذاری ۲۳ میلیاردی در مجتمع رفاهی بین راهی «ارم کوثر» گفت: ۳.۵ میلیارد تومان تسهیلات بانکی و بیش از ۲۰ میلیارد تومان آورده شخصی سرمایه گذار در این مجتمع است که امروز همزمان با دهه فجر به بهره برداری می‌رسد.