افتتاح پایگاه خدمات اجتماعی در محله شهیدیه
افتتاح پایگاه خدمات اجتماعی در محله شهیدیه
همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی پایگاه خدمات اجتماعی در محله شهیدیه با حضور مسئولان بهزیستی استان و شهرستان و حجت الاسلام فاضلی رییس دفتر امام جمعه میبد افتتاح و آغاز به فعالیت کرد.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ به نقل از بام میبد؛ همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی پایگاه خدمات اجتماعی در محله شهیدیه با حضور مسئولان بهزیستی استان و شهرستان و حجت الاسلام فاضلی رییس دفتر امام جمعه میبد افتتاح و آغاز به فعالیت کرد.

مدیر کل بهزیستی استان یزد در مراسم افتتاحیه این پایگاه اجتماعی گفت:اینکه افراد یک جامعه به یک درجه‌ای از خودباوری و اعتماد و منش و رفتار برسند که نیازهای خود را از متولیان درخواست و پیگیری کنند نشان از فرهیختگی اجتماعی آن جامعه دارد.

رضا ابهت با بیان اینکه دولت در کنار مردم برای فراهم کردن زمینه رفع مشکلات آنها است از مسئولان بهزیستی شهرستان و استان درخواست پای کار بودن برای رفع مشکلات مردم و همچنین انجام اقدامات لازم برای کاهش آسیبهای اجتماعی کرد.

وی قدم برداشتن برای آموزش و آگاهی بخشیدن به مردم ، واسطه خیر شدن و گره گشودن از زندگی مردم را از جمله فعالیت‌هایی ذکر کرد که انجام آنها توفیقی عنایت شده از خداوند است.

سرپرست معاونت امور اجتماعی بهزیستی استان یزد نیز کار پایگاه خدمات اجتماعی را مداخله ، شناسایی و کنترل آسیبهای اجتماعی به صورت محله محور بیان کرد و گفت: رویکرد جدید سازمان بهزیستی دراین ارتباط در کل کشور اجرای طرح ۲۰۲۰ محله است که در کل در کشور ۲ هزار و ۲۰ محله کشور احصا و به دستگاههای اجرایی هلال ، ستاد اجرایی فرمان امام و بهزیستی  ابلاغ شده که در قالب خانه‌های هلال  و بهزیست  در حال ارایه خدمات هستند.

عباس متولی پورافزود: این پایگاه با رویکرد محله محوری شروع به فعالیت کرده‌است و انشاءالله با همکاری مساجد ، بسیج و سپاه و سایر ادارات همکار اقدامات لازم برای شناسایی و مدیریت آسیب‌های اجتماعی و کاهش و کنترل آنها انجام شود.

رییس اداره بهزیستی میبد نیز با قدردانی از برگزاری فعالیتهای انجام شده و در حال انجام توسط مراکز مشاوره و پایگاههای اجتماعی در شهرستان گفت : نیاز اکنون جامعه در کنار توسعه صنعت مورد توجه قرار دادن آسیبهای اجتماعی است که بر این اساس این پایگاه‌اجتماعی به عنوان بازوی اجرایی و رابط اورژانس اجتماعی در محله شهیدیه با همکاری مردم و خیرین و سپاه و بسیج شروع به فعالیت کرده‌است.

وی همچنین به فعالیت پایگاه اجتماعی که در بیده نیز مستقر است ، اشاره کرد.

عاطفه سادات حسینی مسئول پایگاه خدمات شهیدیه نیز با ارایه گزارشی از فعالیتهای انجام شده برای شروع به کار این پایگاه از همکاری مردم محله در برگزاری کارگاههای آموزشی و شناسایی آسیبهای محله قدردانی کرد .

گفتنی است  روسای اداره‌های راه و شهرسازی ، تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، کمیته امداد ، سازمان فنی حرفه ای  شهرستان و اعضای شورای اسلامی شهر در مراسم افتتاح پایگاه خدمات شهیدیه حضور داشتند.