بساط فروش پرندگان مهاجر در بازار لنگرود برچیده شد
بساط فروش پرندگان مهاجر در بازار لنگرود برچیده شد
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لنگرود از کشف لاشه 18 قطعه پرنده مهاجر از گونه های مختلف در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ به نقل از پایگاه خبری گیل فام، حسین جهش با اعلام این خبر گفت: با رصد مداوم کارشناسان محیط زیست و مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان لنگرود، لاشه تعداد ۱۲  قطعه خوتکا،  ۲ قطعه چنگر، ۳ قطعه اردک سرسبز و یک قطعه اردک نوک پهن شکار شده از فروشندگان غیر مجاز در بازار ماهی فروشان لنگرود کشف و ضبط گردید.
جهش با اشاره به اینکه تعداد افرادی که مبادرت به فروش غیر رسمی پرندگان شکار شده می کنند کم است، گفت: طی هماهنگی انجام شده با دادستانی لنگرود مقرر شد تا شهرداری این شهر در قالب مقابله با سد معبر نیز نسبت به جمع آوری بساط این فروشندگان غیر رسمی اقدام کند. وی همچنین بیان نمود تعدادی  از پرندگان کشف شده جهت انجام نمونه برداری در اختیار دامپزشکی شهرستان قرار گرفت.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود از شهروندان درخواست کرد؛ با توجه به عدم صدور هر گونه پروانه شکار در سال جاری و عدم صدور مجوز فروش برای زنده یا لاشه هر گونه پرنده و شکننده بودن ظرفیت محیط زیست استان و شهرستان، علی الخصوص در حوزه حیات وحش، هر گونه تخلف صید و شکار غیرمجاز را به یگان حفاظت محیط زیست شهرستان اطلاع رسانی نمایند.

 

  • منبع خبر : روابط عمومی و امور رسانه حفاطت محیط زیست گیلان