تدوین بودجه سال ۱۴۰۲ بر مبنای مسائل شهر
تدوین بودجه سال ۱۴۰۲ بر مبنای مسائل شهر
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران از تدوین بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری تهران بر اساس مشکلات شهر مانند آلودگی هوا و حمل و نقل خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ به نقل از سرویس شورای شهر افق تهران؛ سید احمد علوی با بیان اینکه بودجه سال ۱۴۰۲ بر مبنای مسائل شهر تدوین شده است، اظهار کرد: همانطور که از مصوبه شورا مشخص شد موضوع اصلی شهر آلودگی هوا و حمل و نقل است؛ لذا سعی شد حجم زیادی از بودجه برای این بخش در نظر گرفته شود.

رئیس کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهران همچنین تصریح کرد: در دیگر بخش ها نیز تلاش بر این بود که اولویت با مسائل اول شهر باشد و از طرفی دیگر ردیف های اعتباری مشخص بوده و خاصیت نظارت پذیری داشته باشد.

وی با بیان اینکه ردیف ها و عناوین به منظور نظارت پذیری نسبت به سال‌های قبل تغییر یافته است، یادآور شد: تلاش بر این بوده که بتوانیم در موضوعاتی که دغدغه مدیریت شهری است، بودجه را پیش ببریم.

علوی با اشاره به اجرای طرح «من شهردارم» و بودجه ریزی مشارکتی توسط شهرداری تهران خاطرنشان کرد: برداشتی که از این طرح داشتیم اولویت های کلی مردم استخراج شده اما اینکه عین کدها و ردیف ها در بودجه قرار بگیرد، نیاز به بحث کارشناسی دارد که در طول یک ماه شورا و شهرداری این بررسی ها را انجام می دهند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه بررسی ها انجام خواهد شد تا بدانیم کدامیک از کدپروژه ها در بودجه سال ۱۴۰۲ لحاظ شود، گفت: بر اساس بررسی‌ها تعدادی در بودجه سال ۱۴۰۲ و تعدادی نیز در بودجه سال‌های آینده با توجه به اولویت و همچنین ظرفیت‌ها و محدودیت‌های درآمدی لحاظ خواهد شد.

وی با اعلام اینکه در ۹ ماه ابتدایی امسال نزدیک به ۴۰ هزار میلیارد تومان از بودجه ۵۰ هزار میلیارد تومانی شهرداری ابلاغی محقق شده است، اظهار کرد: این میزان تحقق بودجه، موفقیت بسیار بزرگی است که در سالهای اخیر کم نظیر بوده و محصول تلاش شهرداران مناطق، مدیران عامل، معاونت ها و شورای شهر بوده است.

علوی تأکید کرد: تحقق این میزان از بودجه نشان می دهد که در شهر فعالیت ها انجام می شود و مردم نیز به مدیریت شهری اعتماد کردند؛ شهرداری بودجه چندانی از منابع دولتی دریافت نمی کند و بخشی از بودجه از محل ارزش افزوده و بخش زیادی نیز توسط مردم تأمین می شود و تحقق بودجه به این معناست که اعتماد بین مردم و مدیریت شهری حاصل شده و مردم در ساخت و ساز ورود کرده‌اند.

انتهای پیام/