جامعه معدن کشور به مدیرانی همچون محمد حسین بصیری نیاز دارد که معدن را بخوبی شناخته و جای خالی مدیرانی از این جنس نباید در کشور احساس شود.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ به نقل از سرویس اقتصادی افق تهران؛ محمدحسین بصیری، مدیرعامل اسبق هلدینگ ماهان تحصیل کرده رشته معدن و فارغ التحصیل دانشگاه لیدز انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد و دانشگاه ناتینگهام انگلستان در مقطع دکتری ست.

او از جمله معدود مدرسین دانشگاه و مدیران ارشد محبوب بخش معدن و صنایع معدنی کشور محسوب می‌شود که هم تجربه مدیریت در بخش دولتی و هم بخش خصوصی را داراست.

بصیری به مدت ۲ سال مدیرعامل هلدینگ ماهان بود و پیش از این نیز سمت سرپرستی هلدینگ ماهان و معاون کسب و کار و برنامه ریزی این هلدینگ را برعهده داشت که این مجموعه به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری گروه مالی گردشگری، باهدف سرمایه‌گذاری در طرح‌ها و پروژه‌های تخصصی حوزه صنعت و معدن کشور تاسیس شده است.

در سوابق کاری وی تصدی گری‌های زیر به چشم می‌خورد:

– بیش از ۳۰ سال سابقه در پست‌های مدیریتی تا معاون وزیر در وزارت صمت
– استاد دانشگاه تربیت مدرس در رشته اقتصاد معدن
– عضو کمیته معدن سازمان ملل متحد
– عضو هیئت مدیره هولدینگ توسعه روی ایران
– رئیس هیئت مدیره شرکت بازرگانی توسعه روی ایران
– نایب رئیس هیئت مدیره شرکت معدنی وابسته به هولدینگ ساتا
– مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت
– مشاور ایمیدرو
– معاون وزیر در امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنایع و معادن
-عضو هیأت عامل ایمیدرو- وزارت صنایع و معادن
– رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران
– مجری طرح تدوین استراتژی بخش معدن کشور
– مدیرکل دفتر آمار و اطالع رسانی وزارت صنایع و معادن
– مجری طرح جامع معادن کشور
– رئیس هیات مدیره موسسه آموزشی و پژوهشی وزارت صنایع و معادن
– رئیس هیات مدیره شرکت جامع فلزات وزارت صنایع و معادن
– عضو شورای انفورماتیک وزارت صنایع و معادن

یادآور می‌شود؛ محمد حسین بصیری سابقه ۱۵ سال تدریس در دانشگاه تربیت مدرس را در رزومه دارد و تاکنون بیش از ۱۵مقاله علمی، تحقیقی در زمینه معدن در مجالات و کنفرانس‌های داخلی و بین المللی به رشته تحریر درآورده و بالغ بر ۵۰ طرح فنی اقتصادی در داخل و خارج از کشور به ثبت رسانده است و جامعه معدن کشور بخصوص در شرایط حساس اقتصادی کنونی به مدیرانی همچون محمد حسین بصیری که اکثر طرح‌های وی در خصوص صرفه جویی‌های اقتصادی بوده است، به شدت نیازمند است.

انتهای پیام/