جشن تکلیف فرزندان بهزیستی و میلاد جوادالائمه در میبد برگزار شد
جشن تکلیف فرزندان بهزیستی و میلاد جوادالائمه در میبد برگزار شد
مراسم جشن تکلیف فرزندان بهزیستی به مناسبت گرامیداشت میلاد جوادالائمه با حضور مدیرکل بهزیستی استان یزد، فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان در هتل مهربد میبد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ به نقل از بام میبد؛ مراسم جشن تکلیف فرزندان بهزیستی به مناسبت گرامیداشت میلاد جوادالائمه با حضور مدیرکل  بهزیستی استان یزد، فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان  در هتل مهربد میبد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بام میبد در این مراسم مدیر کل بهزیستی استان یزد ضمن تبریک به فرزندان مکلف و تقدیر از  دست اندرکاران برگزاری این جشن  گفت:خاطره جشن تکلیف، یک خاطره شیرین تربیتى و معنوى است وسرآغاز قبول مسئولیت‌های دینی و انسانی است.

وی افزود:نتیجه نهایی انجام تکالیف دینی و پرهیز از آنچه ممنوع و حرام است، به کمالِ انسان مربوط می شود که باید قبل از شروع سن تکلیف به زبانی ساده همراه با استدلال آن را برای کودکان و نوجوانان بیان کرد.

ریئس بهزیستی میبد نیزضمن  خوشامد گویی به مهمانان  گفت: ۵ نفر از فرزندان  مراکز سایبان دریا میبد  و روح الامین  اردکان در این مراسم مکلف می‌شوند.

امام جمعه موقت شهرستان نیزضمن حضور  در این مراسم واقامه نماز جماعت مغرب و عشا، همزمانی این جشن با ایام الله دهه فجر ومیلاد امام جواد را  خوش یمن خواند ورشادت های ملت ایران در  پیروزی انقلاب اسلامی را خاطر نشان کرد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان با اشاره به جلسات آموزشی که برای آشنایی  کودکان ونوجوانان موسسه سایبان دریا  با مسائل دینی ومذهبی برگزار نموده است، گفت:آشنایی با فرزندان  بهزیستی و خدمت به این عزیزان را موجب رزق معنوی و برکت در زندگی است.

گفتنی است : این  مراسم علاوه برآشنایی فرزندان با برخی از مضامین  دینی همراه با اجرای برنامه های شاد وسرگرمی و اهدا هدایایی متنوع از سوی مسئولین به فرزندان مکلف وسایر فرزندان موسسات سایبان دریای میبد و روح الامین  اردکان بود و با اجرای مولودی خوانی به پایان رسید.

 

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره بهزیستی میبد