همه باید نسبت به ترویج کتاب هایی که پاسخگوی شبهات است اهتمام داشته باشیم
همه باید نسبت به ترویج کتاب هایی که پاسخگوی شبهات است اهتمام داشته باشیم
امام جمعه کاشمر با اشاره به تأثیر غیرقابل انکار کتابخوانی در جامعه گفت: معرفی کتاب های مفید و مؤثر برای استفاده جوانان باید در دستور کار اداره کتابخانه های عمومی باشد و همه ما باید نسبت به ترویج کتاب هایی که پاسخگوی شبهات است اهتمام داشته باشیم.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی کاشمر با حضور امام جمعه، فرماندار و اعضای حقیقی و حقوقی این انجمن برگزار شد.

امام جمعه کاشمر در این جلسه با اشاره به تأثیر غیرقابل انکار کتاب و کتابخوانی در جامعه اظهار داشت: معرفی کتاب های مفید و مؤثر برای استفاده جوانان با استفاده از ظرفیت های مختلف باید در دستور کار اداره کتابخانه های عمومی باشد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر جواد طاهری ادامه داد: باید از ظرفیت های مختلف از جمله ظرفیت نمازجمعه برای معرفی کتاب به اقشار مختلف استفاده شود.

وی گفت: کتاب های مفیدی وجود دارد که می تواند پاسخگوی سوالات نسل جوان باشد به عنوان مثال در شرایط فعلی جامعه کتاب هایی مانند «دکل» ، «یک ون شبهه» و «زن، زندگی، آزادی» از جمله کتاب هایی است که باید در سطح جامعه ترویج شده و جوانان و نوجوانان را تشویق به مطالعه آن ها کرد چرا که پاسخگوی بسیاری از شبهات است.

امام جمعه کاشمر با تأکید بر لزوم آسیب شناسی محتوایی برخی کتاب ها خاطرنشان کرد: همه باید برای ترویج فرهنگ مطالعه وقت بگذارند و تلاش کنند و ما هم در ستادنمازجمعه این آمادگی را داریم که برای این موضوع همکاری لازم را داشته باشیم.

حجت الاسلام طاهری افزود: از جلسات خانوادگی هم می توان برای ترویج فرهنگ مطالعه بهره برد ضمن اینکه باید از دانش آموزانی که با کتابخانه ها ارتباط دارند تقدیر ویژه شود تا جامعه ما در آینده یک جامعه کتابخوان باشد.

امام جمعه کاشمر در پایان از فعالیت ها و برنامه های فرهنگی اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان و همچنین از برگزاری منظم جلسه انجمن کتابخانه های عمومی در کاشمر تقدیر کرد.

فرماندار کاشمر هم در این جلسه با تأکید بر لزوم به کارگیری روش های نوین برای توسعه کتابخوانی گفت: در شرایط فعلی باید از روش های خلاقانه برای ترویج فرهنگ مطالعه به ویژه در بین قشر جوان و نوجوان استفاده کنیم.

امیر دایی صراف افزود: باید تلاش کنیم به بهانه های مختلف حضور مردم در کتابخانه ها افزایش یابد و برای این کار باید به سراغ برگزاری رویدادهای مختلف برویم.

وی یادآور شد: همچنین لازم است دانشگاه ها و مدارس به موضوع ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی توجه ویژه داشته باشند و با برگزاری رویدادهایی مانند جلسات نقد کتاب باعث افزایش توجه دانش آموزان و دانشجویان به کتاب شوند.

در ادامه  آخرین وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان کاشمر مورد بحث و بررسی قرار گرفت و راهکارهای افزایش سرانه مطالعه در جامعه و به ویژه در بین بانوان بررسی شد.

همچنین در این جلسه مقرر شد شهرداری کاشمر نسبت به ترویج فرهنگ کتابخوانی در تبلیغات شهری و از جمله در نمادهای نوروزی اهتمام ویژه داشته باشد.