پیمانکار کارخانه آهن اسفنجی انتخاب شد/ ابلاغ اجرای پروژه در آینده نزدیک
پیمانکار کارخانه آهن اسفنجی انتخاب شد/ ابلاغ اجرای پروژه در آینده نزدیک
مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران از ابلاغ اجرای پروژه ساخت کارخانه آهن اسفنجی در مدت کوتاهی خبر داد و گفت: با راه اندازی این کارخانه، زمینه اشتغال بیش از یکهزار نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم فراهم می شود.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ به نقل از  افق تهران؛ مجتبی حمیدیان  در جلسه کمیسیون معاملات که برای معرفی پیمانکار پروژه احداث کارخانه آهن اسفنجی برگزار شد با بیان این مطالب اظهار کرد: کمیسیون معاملات و کمیته های وابسته به آن در یکی دو ماه گذشته روزهای پرکاری برای انتخاب پیمانکار پروژه کارخانه آهن اسفنجی داشتند که خوشبختانه با برگزاری مناقصه، بررسی امتیازات و طی شدن روال قانونی امروز پیمانکار اصلی این پروژه مشخص و اعلام شد.

وی افزود: امیدواریم با طی شدن مراحل قانونی و اخذ ضمانتنامه های مربوطه طی هفته های آتی شروع عملیات اجرایی به پیمانکار ابلاغ شده و پروژه وارد فاز اجرایی شود.

حمیدیان با تاکید بر اینکه سعی داریم عملیات اجرایی پروژه احداث کارخانه آهن اسفنجی پیش از پایان سال کلید بخورد گفت: فرایند تکمیل این پروژه ۳۶ ماهه است و امیدواریم این طرح در زمانی مناسب به اتمام برسد.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی اضافه کرد: این پروژه در ادامه تکمیل زنجیره خطوط فعالیتی ماست و ارزش افزوده بالایی به محصولات اضافه می کند.

وی با بیان اینکه ایجاد این کارخانه سودآوری، بقا و توسعه شرکت را تضمین می کند گفت: راه اندازی این کارخانه می تواند زمینه اشتغال بیش از یکهزار نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم را فراهم کندو پروژه ها و کسب و کارهای مرتبط با آن نیز موجب توسعه مشاغل دیگر در منطقه خواهد شد.

گفتنی است مناقصه طرح احداث کارخانه آهن اسفنجی در دو مرحله انجام شد که در مرحله اول ارزیابی کیفی پیمانکاران مورد بررسی قرار گرفت و در مرحله دوم پیشنهادات فنی و مالی شرکت ها اخذ شد و پس از بررسی و ارزیابی ۶ شرکت واجد شرایط تشخیص داده شدند.

انتهای پیام/