تخفیف ویژه برای ۳۴ قلم کالا تاعید فطر
تخفیف ویژه برای ۳۴ قلم کالا تاعید فطر
مدیرکل خدمات بازرگانی دولتی استان اردبیل گفت: ۳۴ قلم کالای اساسی مصرفی خانوار در این استان تا عید فطر با تخفیف ویژه در اختیار مصرف‌کنندگان می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ به نقل از پایگاه خبری تایماز نیوز/ علی نوبخت گفت: قند، شکر، گوشت منجمد، مرغ، انواع لبنیات، ماکارونی، رب گوجه، روغن، حبوبات، تن‌ماهی، چای، برنج از جمله کالاهایی است که با همکاری فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تعاونی‌های مصرفی و اصناف منتخب در استان تا عید فطر با تخفیف ویژه عرضه می‌شود.

وی افزود: این طرح با مشارکت شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران انجام شده و گروه‌های کالایی متنوع و باکیفیت با کمترین سود و حداقل قیمت برای تامین سبد مصرفی خانوارها در فروشگاه‌های زنجیره‌ای به مردم قابل عرضه شده است.

نوبخت سرانه آرد استان را ۱۲.۷۰ کیلوگرم ذکر کرد و بیان داشت: دلیل اصلی بالا بودن سرانه آرد در استان استفاده بیشتر مردم از نان سنتی و نبود مصرف نان صنعتی است.

وی اظهار کرد: ۲ هزار و ۵۸۳ واحد نانوایی در استان اردبیل فعال هستند و همه این واحدها به کارتخوان‌های جدید متصل شده‌اند.

مدیرکل خدمات بازرگانی دولتی استان اردبیل با بیان اینکه طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان هنوز به طور کامل اجرا نشده است، گفت: اجرای طرح زمانی است که آرد ارائه شده به واحدهای نانوایی به قیمت تمام شده عرضه شود.

وی با تاکید بر لزوم اجرای کامل هوشمندسازی یارانه آرد و نان اظهار کرد: تا زمانی که هوشمندسازی یارانه آرد و نان در کشور اجرا نشود نصب کارتخوان جدید در نانوایی‌ها هیچ تاثیری در کیفیت پخت، رعایت زمان پخت و کاهش صف‌های طولانی ندارد.

نوبخت با بیان اینکه نانوایی‌ها ملزم به رعایت ساعت پخت اعلام شده هستند، افزود: شهروندان می‌توانند عدم رعایت ساعت پخت و هرگونه تخلف دیگر را به سامانه ۱۲۴ اطلاع دهند.

وی سیاست مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها را اقدامی موثر و تصمیمی راهبردی برای تحقق عدالت اجتماعی، حمایت از دهک‌های پایین جامعه، مبارزه با فساد، رانت و اصلاح ساختار اقتصادی زنجیره گندم، آرد و نان دانست.

اردبیل در بین استان‌های کشور بالاترین سرانه آرد را دارد و ماهانه ۱۶ هزار تن آرد بین نانوایی‌های استان توزیع می‌شود.

  • منبع خبر : ایرنا