راهداری استان اردبیل رتبه سوم کشوری را کسب کرد
راهداری استان اردبیل رتبه سوم کشوری را کسب کرد
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: بر اساس نتایج ارزیابی عملکرد استان های سازمان راهداری، اردبیل به همراه دواداره کل همطرازخود، رتبه سوم کشوری را کسب کرد.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ به نقل از تایماز نیوز،کلیم اله وثوقی که در آخرین جلسه شورای اداری راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل سخن می گفت افزود: خدمت شبانه روزی به مردم و کسب رضایت آنان را بالاترین مدال افتخار برای کارکنان راهداری دانست.

عضو شورای اداری استان اردبیل از آمادگی کامل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل برای اجرای طرح نوروزی خبر داد و گفت: این طرح از ۲۴ اسفندماه آغاز و تا ۱۵ فروردین سال جدید ادامه خواهد داشت.

دبیر کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل استان اردبیل با اشاره به استقرار اکیپ های راهداری نوروزی در همه محورهای مواصلاتی خاطرنشان کرد: آشکارسازی نقاط پرحادثه ،لکه گیری ،خط کشی، آراستگی و پاکسازی جاده ها ،شستشوی تابلو و علائم، نظارت ویژه بر عملکرد شرکت حمل و نقل مسافر، مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی و نمازخانه ها در طرح نوروزی راهداری با قوت اجرا می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل از مردم و مسافران نوروزی خواست هرگونه شکایت خود در خصوص جابجایی مسافر و عملکرد شرکت ها را جهت رسیدگی از طریق سامانه ۱۴۱ اطلاع دهند.

وثوقی اجرای طرح سراسری پویش همراهان سفر ایمن در استان اردبیل را یادآور شد و تصریح کرد:همزمان با سراسر کشور طرح نوروزی پویش همراهان سفر ایمن در ۳ نقطه اجرا می شود.

رئیس کمیته حمل‌ونقل ستاد خدمات سفر استان اردبیـل گفت : این طرح مهم با شعار سفر ایمن با یاد خدا و همراهی شما در کیلومتر ۹۸ محور اردبیل پارس آباد مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی سحر،راهدارخانه گردنه حیران در محور اردبیـل آستارا و کیلومتر ۷۷ محور اردبیل سرچم مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی ارم کوثر اجرا خواهد شد.

عضو شورای ترافیک استان اردبیل تصریح کرد: طرح نوروزی پویش همراهان سفر ایمن از ۲۴ اسفند تا ۱۵ فروردین با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی ، هنری و ارائه پیام های ایمنی و ترافیکی اجرا خواهد شد.

وی کمک به افزایش ایمنی در سفرهای نوروزی برای استفاده کنندگان از خودروهای شخصی و حمل و نقل عمومی، اشاعه و پاسداشت ارزش های دینی و مذهبی در سفرهای نوروزی به ویژه ایام ماه مبارک رمضان، ترغیب رانندگان به توقف وسایل نقلیه در طول سفر با هدف رفع خستگی ناشی از رانندگی طولانی در مجتمع‌های خدماتی رفاهی ، ارتقا دانش عمومی جامعه در خصوص ایمنی و فرهنگ درست رانندگی ، کمک به آشنایی مسافران نوروزی با تمدن ، فرهنگ و هنر ایران اسلامی ،کمک به احیای موسیقی ایرانی به ویژه موسیقی های بومی و مقامی، به کارگیری هنر در خدمت ایمنی برای ایجاد جاذبه های جاده ای و ترغیب مسافران به توقف در مسیر های منتخب را از جمله اهداف اجرای طرح پویش نوروزی همراهان سفر ایمن عنوان کرد.