رشد مصرف گاز طبیعی فشرده در استان اردبیل
رشد مصرف گاز طبیعی فشرده در استان اردبیل
سید حجت مدنی مدیر منطقه اردبیل از رشد مصرف گاز طبیعی فشرده در استان اردبیل خبر داد، افزود: گاز طبیعی فشرده/ سی ان جی جایگزینی در بهینه سازی مصرف سوخت در کشور است.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ به نقل از  تایماز نیوز، سید حجت مدنی ضمن اعلام خبر فوق گفت: مصرف این سوخت پاک در ۳۳۵ روز گذشته سالجاری، بیش از ۲۱۶ میلیون مترمکعب بوده که در قیاس با مدت مشابه سال قبل ۲٫۴ درصد رشد داشته است.

مدنی با اشاره به پتانسیل تولید گاز طبیعی فشرده در کشور تصریح کرد: تلاش شده سهم گاز طبیعی در سبد سوخت کشور افزایش یابد و از سوی دیگر با توجه به اینکه شبکه گاز در سراسر استان گسترده شده است، امکان استفاده از این سوخت به عنوان سوخت خودروها وجود دارد.

مدیر منطقه افزود: طی سال های اخیر استفاده از سوخت های جایگزین به ویژه سی ان جی در بخش حمل و نقل مورد توجه دولت قرار گرفته است.

مدنی تصریح کرد: از مهمترین مزیت های این سوخت، درصد بسیار پایین میزان آلایندگی هایی است که نسبت به سایر سوخت ها وارد هوا می کنند و اهمیت این ویژگی را وقتی بهتر درک می کنیم که آمار مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا را در نظر بگیریم.

این مقام مسئول ادامه داد: با دارا بودن ۷۰ باب جایگاه عرضه سی‌ان‌جی، به طور میانگین روزانه بالغ بر ۶۴۶ هزار مترمکعب گاز طبیعی فشرده در بازه زمانی یاد شده به خودروهای گازسوز در سراسر استان عرضه شده است.

  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل