۲۳ هزار گردشگر در ایام عید نوروز از معدن چغارت بافق که سومین معدن بزرگ کشور است بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ به نقل از  افق تهران؛ مجتبی حمیدیان، مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران با اعلام این مطلب اظهار داشت: اگرچه شرکت سنگ آهن مرکزی مجموعه ای صنعتی است اما ظرفیت بالایی در جذب گردشگر دارد و می تواند به حوزه گردشگری کمک کند.

وی با بیان اینکه گردشگری معدن یکی از جدیدترین حوزه های گردشگری طبیعت است افزود: بازدید از پیت معدنی، موزه سنگ های معدنی، ابزارآلات اکتشاف، حفاری و استخراج ، فعالیت معدنکاران و … برای مسافران جذابیت زیادی دارد و می تواند تجربه ای جدید و هیجان انگیز برای آنها باشد.

حمیدیان اضافه کرد: گردشگران نوروزی در شهرستان بافق علاوه بر بازدید از معدن و مجموعه های مرتبط با آن از مجموعه پارک آهنشهر، مجموعه های ورزشی و … نیز بازدید کردند که ترکیبی از گردشگری صنعتی، فرهنگی، مذهبی و سنتی است.

وی اظهار کرد: این معدن که در ابتدا به شکل کوهیسنگ با ارتفاع یک هزار و ۲۸۶ مترمربع از سطح دریا بوده قدمتی در حدود ۶۵۰ میلیون سال دارد.

حمیدیان در ادامه به عمق ۳۰۵ متری پیت معدن چغارت اشاره کرد و گفت: خروجی معدن چغارت سنگ آهن است که از این سنگ، برای استفاده در صنایع جوار معدنی استفاده می‌شود.

انتهای پیام/