ثبت نام بیش از ۱۰۷ هزار متقاضی طرح مسکن در استان اردبیل/ تخصیص پروژه به ۷ هزار نفر
ثبت نام بیش از ۱۰۷ هزار متقاضی طرح مسکن در استان اردبیل/ تخصیص پروژه به ۷ هزار نفر
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از ثبت نام ۱۰۷هزار و۸۴۴ نفر متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در استان اردبیل خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ به نقل از پایگاه خبری تایماز نیوز/ ، محبوب حیدری مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با اعلام این مطلب اظهار کرد : با نهایی شدن درخواست ۳۷ هزار و ۱۸۰ نفر در طرح نهضت ملی مسکن، این خانوارها صاحب واحد مسکونی می‌شوند.

وی گفت : تعداد برنامه یک ساله استان در طرح نهضت ملی مسکن ۱۵ هزار و ۸۸۳ واحد است و در طول برنامه چهار ساله قرار است ۶۳ هزار و ۵۳۱ واحد مسکن در قالب نهضت ملی تولید و تحویل متقاضیان در استان اردبیل شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل تعداد کل ثبت ‌نام‌کنندگان طرح نهضت ملی مسکن را در استان ۱۰۷ هزار و ۸۴۴ نفر اعلام کرد و گفت : ثبت ‌نام هم اکنون نیز در کلیه شهرستان‌های استان ادامه دارد و امکان ثبت اطلاعات برای متقاضیان فراهم است.

حیدری تعداد کل متقاضیان تأیید نهایی شده در استان را ۳۷ هزار و ۱۸۰ نفر اعلام کرد و افزود : تعداد متقاضیانی که موفق شدند مبلغ ۴۰ میلیون تومان آورده اولیه را پرداخت کنند، ۲۰ هزار و ۵۰۸ نفر است که از این تعداد ۱۶ هزار و ۱۲۹ نفر در اردبیل واریزی قبلی داشته و ۱۳ هزار و ۵۵۰ نفر نیز واریزی جدید را انجام دادند.

وی تصریح کرد : تعداد متقاضیان تخصیص پروژه در استان هفت هزار و ۸۵ نفر و تعداد واحد دارای قرارداد ساخت را در این استان هفت هزار و ۸۵ واحد اعلام کرد و ادامه داد: تعداد واحدهای دارای قرارداد مشارکت با بانک‌ها در استان پنج هزار و ۳۳۵ واحد است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل در مورد پروژه‌های خودمالکی نیز خاطر نشان کرد : تاکنون تعداد ۹ هزار و ۸۶۳ واحد در قالب چهار هزار و ۸۰۴ پروژه برای دریافت تسهیلات خودمالکی در بانک‌های عامل ثبت درخواست کردند که از این تعداد سه هزار و ۱۹۷ واحد در قالب ۸۴۸ پروژه منجر به عقد قرارداد با بانک شده است.

حیدری در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: پنج بانک عامل در پرداخت این تسهیلات مشارکت داشتند و در مجموع تعداد انعقاد قرارداد آنها به سه هزار و ۱۹۷ واحد در سال گذشته رسید.

وی تاکید کرد : امسال نیز با قوت و قدرت بیشتر اجرای این پروژه و طرح بزرگ دولت سیزدهم را جهت خانه دار کردن فاقدین مسکن ادامه خواهیم داد و تلاشمان بر این است تا در اردبیل و سایر شهرستان‌ها روند احداث واحدها سرعت بیشتری به خود بگیرد.

 

  • منبع خبر : پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ( استان اردبیل )