جزئیات تغییر شرایط اساتید حق التدریس به هیات علمی وابسته
جزئیات تغییر شرایط اساتید حق التدریس به هیات علمی وابسته
سخنگوی دانشگاه آزاد درباره جزئیات تغییر شرایط اساتید حق التدریس به اعضای هیات علمی وابسته توضیح داد.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ به نقل از گزارش پایگاه خبری ندای دانش : محمد قربانی سخنگوی دانشگاه آزاد گفت درباره خبری که اخیرا رئیس دانشگاه آزاد درباره خداحافظی با مفهوم حق التدریس اعلام کرد، توضیح داد و گفت: در راستای حفظ شان و کرامت عزیزانی که در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی، به تدریس مشغول بوده و به اصطلاح “استاد حق التدریس” و یا “مدرس” هستند تلاش خواهد شد این عزیزان در چارچوب قوانین و مقررات و ملاحظات واحدهای دانشگاهی مربوطه به عنوان “عضو هیئت علمی وابسته دانشگاه آزاد اسلامی” از خدمات فاخرشان بهره مند باشیم.

سخنگوی دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: بنابراین عزیزان عضو هیئت علمی وابسته دانشگاه آزاد اسلامی، در چارچوب دستورالعمل و آیین نامه مربوطه از امتیازات آن برخوردار خواهند بود.

قربانی با تاکید اینکه اولا عضو هیئت علمی وابسته هستند و مدرس و یا استاد حق التدریس عضو هیئت علمی دانشگاه نیست، گفت: ثانیا به تبع عضو هیئت علمی بودن می توانند در چارچوب مقررات مربوطه به راهنمایی، مشاوره و داوری رساله های علمی بپردازند.

معاون مجلس و سخنگوی دانشگاه آزاد اظهار کرد: ثالثا در چارچوب آیین نامه مربوطه از نظام ارتقا و ترفیع برخوردار شده و طبعا از امتیازات آن برخوردار می شوند. رابعا حقوق و مزایای آن ها به صورت ماهانه پرداخت می شود.

قربانی گفت: این افراد در اجرای طرح های تحقیقاتی درون دانشگاهی و برون دانشگاهی مشارکت جدی و موثر داشته باشند. در حال حاضر دانشگاه آزاد بیش از سی هزار استاد حق التدریس دارد.

 

  • منبع خبر : مهر