رشد ۱۰ درصدی تعداد عملیات و افزایش ۲۲ درصدی متراژ لوله گذاری چاه های نفت و گاز در سال ۱۴۰۱
رشد ۱۰ درصدی تعداد عملیات و افزایش ۲۲ درصدی متراژ لوله گذاری چاه های نفت و گاز در سال ۱۴۰۱
با تلاش متخصصان مدیریت خدمات فنی حفاری در اداره لوله گذاری چاه و نصب آویزه شرکت ملی حفاری ایران، خدمات این بخش در سال ۱۴۰۱ در قیاس با سال قبل از آن از نظر تعداد عملیات لوله گذاری چاه های نفت و گاز ۱۰ درصد و در متراژ عملیات ۲۲ درصد افزایش داشت.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ به نقل از پایگاه خبری هنر قلم با به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران، برزو ترابی راکی رئیس اداره لوله گذاری چاه و نصب آویزه شرکت در توضیح بیشتر در این باره گفت: در سال ۱۴۰۱ تعداد ۴۰۳ عملیات به متراژ ۷۱۲ هزار و ۶۱۵ متر انجام شد که این ارقام در سال ۱۴۰۰ تعداد ۳۶۵ عملیات به متراژ ۵۵۸ هزار و ۱۵۷ متر بود.
وی با بیان اینکه با روز آمد سازی و تامین بخشی از تجهیزات کاربردی، پیش بینی می شود در صورت افزایش درخواست کارفرمایان، تعداد عملیات در سال ۱۴۰۲ رشد فزاینده داشته باشد، افزود: در ۱۵ روز ابتدای امسال نیز تعداد ۱۶ عملیات لوله گذاری چاه به شرکت های متقاضی ارائه گردید.
ترابی راکی اظهار کرد: اداره لوله گذاری چاه زیر مجموعه مدیریت خدمات فنی شرکت است که با داشتن کارکنان مجرب و همچنین تجهیزات مناسب با رعایت الزامات ایمنی و استانداردهای زیست محیطی با بیش از چهار دهه فعالیت مستمر، اقدام به ارائه خدمات در چاه های اکتشافی، توسعه ای و توصیفی در مناطق عملیاتی خشکی، دریایی می کند.
رئیس اداره لوله گذاری چاه و نصب آویزه شرکت ملی حفاری ایران گفت: خدمات این واحد شامل رانش و کشیدن انواع لوله های جداری ، آستری و مغزی و رشته های تکمیلی از سایز ۲ و ۳/۸ الی ۳۰ اینچ است که با همکاری و همیاری ۱۵ گروه عملیاتی انجام می شود.
وی عمده کارفرماها را شرکت های ملی مناطق نفتخیز جنوب، نفت فلات قاره، نفت مناطق مرکزی، توسعه صنایع نفت و انرژی (OEID)، توسعه پترو ایران، مهندسی پژواک انرژی، مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و همچنین پروژه های کلید در دست شرکت عنوان کرد.
ترابی راکی اظهار کرد: اهداف اداره لوله گذاری چاه توسعه و ارتقای ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) متناسب با استانداردهای بین المللی، مشتری مداری و کسب رضایت کارفرماها، آموزش های تخصصی ، افزایش سطح دانش فنی کارکنان ،حفظ بازارهای فعلی و ورود به بازارهای بین المللی با استفاده از فناوری های نوین است.
رئیس اداره لوله گذاری چاه و نصب آویزه شرکت ملی حفاری ایران گفت: در راستای تقویت و نوسازی ناوگان با پیگیری های به عمل آمده از سوی مدیریت خدمات فنی و همکاری مدیریت های تدارکات و امور کالا، امور مالی، مهندسی، کمیسیون مناقصات، کمیته فنی بازرگانی و مساعدت های مدیریت ارشد شرکت در اواخر سال گذشته بخشی از تجهیزات مورد نیاز این اداره از جمله تعداد ۱۴ مجموعه آچار هیدرولیکی (power tongue ) در سایزهای مختلف تامین شد که تاثیر بسزایی در نوسازی و تقویت ناوگان این حوزه دارد و کاربست آنها زمینه افزایش کیفیت خدمات و کسب رضایتمندی شرکت های دریافت کننده خدمات را فراهم می آورد.