همایش شعر لاله‌های غریب با رویکرد شهدای ترور، به‌صورت ملی برگزار شود
همایش شعر لاله‌های غریب با رویکرد شهدای ترور، به‌صورت ملی برگزار شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان گفت که باید همایش شعر لاله های غریب با رویکرد شهدای ترور ، به‌صورت ملی برگزار شود.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ به نقل از پایگاه خبری گیل فام؛ رضا ثقتی در مراسم اختتامیه دومین جشنواره شعر لاله های غریب که در منزل شهید کریمی در لاهیجان برگزار شد؛ با گرامیداشت دوازدهم فروردین‌ماه سالروز استقرار و تثبیت نظام جمهوری اسلامی، این روز را یادآور حماسه سیاسی و فریاد بلند ملت فهیم ایران به برپایی حکومت جمهوری اسلامی ایران خواند.

وی با تصریح اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران، نور امید را در دل محرومان و مستضعفان جهان بر افروخت؛ ادامه داد: شهید ابوالحسن کریمی، عاشق خدمت به مردم بود و همواره اندیشه خدمت به محرومان را در ذهن داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان همایش شعر لاله‌های غریب که با محوریت زندگی این شهید والامقام برگزار شده است را تلاشی برای زدودن بخشی از مظلومیت شهدای ترور دانست و گفت که باید این همایش، به‌صورت ملی برگزار شود.

وی پاک دستی، ساده زیستی ، تعهد انقلابی و عشق به خدمت به مردم را از مولفه های شخصیتی شهید کریمی ذکر و او را از الگوهای ماندگاری عنوان کرد که باید نسل جوان را بیش از قبل، با این شهید والامقام آشنا ساخت.

در این همایش ، شعرای منتخب نیز اشعار خود را قرائت کردند.

محورهای دومین دوره همایش استانی لاله های غریب که با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان برگزار شد؛ دشمن شناسی و ایستادگی در مقابل آنان؛ پاک دستی، ساده زیستی ، اخلاق‌مداری و تعهد انقلابی؛ شهیدان ترور به عنوان نماد ایثار، شهادت و خدمت به مردم و در قالب شعر (کلاسیک، نو و سپید) بوده است.

اولین همایش شعر استانی لاله های غریب، فروردین ماه سال ۱۴۰۱ برگزار شده بود.

شهید ابوالحسن کریمی فرماندار اسبق لاهیجان و دادستان کل استان گیلان ، شامگاه سیزدهم فروردین ماه سال ۱۳۶۵ در خیابانی که امروزه به نام همین شهید نامگذاری شده، توسط منافقین کوردل ترور شد و به مقام شهادت نائل شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان

پوریا فرهش