تجاری سازی ۱۳ محصول شرکت کشت و صنعت مغان
تجاری سازی ۱۳ محصول شرکت کشت و صنعت مغان
مدیرعامل شرکت کشت و صنعت مغان گفت: هر چند در شرکت کشت و صنعت مغان فاصله زیادی با بازار‌های جهانی داریم، ولی مصمم هستیم محصولات خود را در تراز جهانی تولید کنیم و صادرات را در این شرکت افزایش دهیم.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ به نقل از  تایماز نیوز/ به گزارش امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای مرکز اردبیل ، مدیرعامل شرکت کشت و صنعت مغان در همایش ملی زنجیره ارزش، برندینگ و صادرات در بخش کشاورزی و دامپروری گفت: هر چند در شرکت کشت و صنعت مغان فاصله زیادی با بازار‌های جهانی داریم، ولی مصمم هستیم محصولات خود را در تراز جهانی تولید کنیم و صادرات را در این شرکت افزایش دهیم.

قاسم محمدی از شناسایی و تولید ۶۰ نوع مشتقات لبنیات با ارزش اقتصادی در کشت و صنعت مغان خبر داد و افزود: کشت و صنعت فقط معطوف به بخش کشاورزی نیست و در کنار آن علم به بنگاه‌داری است که کشت و صنعت را به مقصد و هدف متعالی خود می‌رساند.

وی ادامه داد: در حال حاضر در شرکت کشت و صنعت مغان علاوه بر تولیدات کشاورزی با استاندارد‌های به‌روز اقدام به نگهداری، بسته بندی و طبقه بندی محصولات هم شده است.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت مغان ضرورت برندینگ در کشت و صنعت مغان را یادآور شد و گفت: برندینگ برای هر بنگاه اقتصادی و تولیدی ضروری است و در حال برنامه ریزی برای راه اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای هستیم.

محمدی از افزایش تجاری سازی ۱۳ محصول در کشت و صنعت مغان خبر داد و گفت: تجاری سازی محصولات کشت و صنعت مغان از هفت محصول در سبدغذایی به ۱۳ محصول افزایش یافته و تلاش می‌شود در سال‌های آینده تجاری سازی محصولات شرکت به ۴۵ مورد برسد.

وی گفت: سرمایه گذاری‌های اقتصادی و کلان باعث توسعه همه جانبه در تکنولوژی، منابع انسانی، مهارت افزایی و افزایش درآمد می‌شود و بعد از بازدید سفرای کشور‌های عضو اکو از کشت و صنعت مغان و همت مسئولین استانی و همچنین وزارت امورخارجه رایزنی‌های خوبی در صادرات و همچنین شناساندن ظرفیت‌های عظیم کشت و صنعت انجام شده است.

مدیر عامل شرکت کشت و صنعت مغان با اشاره به میزان تولید محصولات متنوع کشاورزی در کشت و صنعت مغان، افزود: ۸۰۰ هزار تن محصولات متنوع کشاورزی در بخش‌های زراعی، باغی، دامی و صنایع تبدیلی سالانه در این مجموعه و بنگاه عظیم اقتصادی تولید و روانه بازار مصرف داخلی و خارجی می‌شود.

محمدی گفت: بخشی از این تولیدات در قالب زنجیره ارزش و با کیفیت بالا و با برند مغانه و مالیکو علاوه بر عرضه به بازار داخلی به کشور‌هایی نظیر پاکستان، افغانستان، عراق و حوزه خلیج فارس با تنوع خاص صادر می‌شود.