توزیع ۱۱۳ هزار میلیارد ریال عوارض آلایندگی در استان خوزستان
توزیع ۱۱۳ هزار میلیارد ریال عوارض آلایندگی در استان خوزستان
مدیرکل امور مالیاتی خوزستان گفت: در حال پیگیری هستیم که پرونده مالیاتی شرکت های بزرگی که در استان فعالیت دارند از تهران به استان منتقل شوند تا به درآمد مالیاتی استان افزوده شوند.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ به نقل از پایگاه خبری عصرجهان، نشست خبری مدیرکل امور مالیاتی خوزستان به مناسبت هفته فرهنگ مالیاتی با حضور اصاحاب رسانه به صورت پرسش و پاسخ برگزار گردید در این نشست جمع زیادی از خبرنگاران سئوالات خود را مطرح و علی خورشیدی مدیرکل امور مالیاتی خوزستان و معاونین وی به سئولات و نقطه نظرات مطروحه پاسخ دادند.

مدیرکل امور مالیاتی خوزستان در این نشست گفت: یک هزار و ۸۹۹ پرونده مالیاتی برای خانه های خالی موجود در استان تشکیل شده است.

علی خورشیدی ادامه داد: برای این میزان پرونده تشکیل شده ۴۱۰ میلیارد ریال مالیات تعیین شده که بخش از این میزان دریافت شده است.

وی همچنین در ادامه با اشاره به مطالبه مالیات از صاحبان خودروهای لوکس افزود: همچنین در این راستا یک هزار و ۷۵۲ پرونده مالیاتی تشکیل و مبلغ ۲۱۰ میلیارد ریال مطالبه شده است.

مدیرکل امور مالیاتی خوزستان با بیان اینکه کمیته ای برای دریافت مالیات از صاحبان خانه های خالی و خودروهای لوکس در استان تشکیل شده است، گفت: همچنین برای بلاگرهایی که درآمدهای بالایی در استان دارند تیمی تشکلی شده تا این افراد شناسایی و سهم مالیات آن ها نیز دریافت شود.

 

شناسایی ۶۰ هزار مؤدی جدید مالیاتی در خوزستان

 

خورشیدی افزود: ۶۰ هزار مؤدی مالیاتی جدید در خوزستان شناسایی شده که اظهارنامه مالیاتی آن ها نیز دریافت شده است.

وی ادامه داد: در ۲۰ روز گذشته از محل معوقات مالیاتی شرکت نفت ۲۵ هزار میلیارد ریال مالیات محقق شده که معادل ۱۰ درصد درآمد مالیاتی استان است.

وی درآمد مالیاتی را یک درآمد پایدار تلقی کرد و افزود: برای مبارزه با تورم و جلوگیری از نقدینگی باید از مالیاتی استفاده کرد.

مدیرکل امور مالیاتی خوزستان بیان کرد: ۳۰۰ هزار مؤدی مالیاتی در استان وجود دارد که ۲۶۹ هزار مورد مربوط به اصناف است و از این تعداد ۷۲ درصد به صورت توافقی مالیات خود را پرداخت می کنند.

خورشیدی افزود: از ۱۹۵ هزار اظهارنامه توافقی دریافتی در استان مالیات ۱۵۲ هزار اظهارنامه صفر شده است.

وی ادامه داد: ۵۰ درصد مالیات اظهارنامه های دریافتی از مودیان در استان صفر بوده و مالیات های خود را پرداخت کرده بودند.

 

دریافت ۹۸۵ اظهار نامه بالای یک میلیارد ریال در خوزستان

 

مدیرکل امور مالیاتی خوزستان با بیان اینکه ۹۸۵ اظهارنامه مالیاتی بالای یک میلیارد ریال در استان دریافت شده است، گفت: بخش عمده این‌ مودیان پزشک هستند، البته تصور جامعه این است که پزشک ‌مالیات پرداخت نمی کند اما اینگونه نیست.

خورشیدی افزود: بهترین صنفی که مالیات پرداخت می کنند، پزشکان هستند و کمترین ‌پرونده تخلف مالیاتی را دارند.

وی ادامه داد: فوتبالیست ها ،عمده فروشان مواد غذایی و زرگران نیز اظهارنامه های بالای یک میلیارد ریال ارایه کردند.

مدیرکل امور مالیاتی خوزستان اظهارکرد: مجموع مالیات محقق شده اصناف استان در سال گذشته ۲.۷ درصد درآمد مالیاتی بود که این رقم در سه ماهه امسال ۲.۱ درصد است.

خورشیدی افزود: ۸۹ درصد درآمدهای مالیاتی استان مربوط به شرکت های پترو شیمی ، نفتی و فولادی است.

وی با اشاره به اینکه بخشی از نارضایتی های مردم مربوط به اعمال مالیات بر دستگاه های کارتخوان است، گفت: در حال بررسی این موضوع هستیم تا از افرادی در این بخش مالیات دریافت شود که تراکنش مالی با دستگاه های کارتخوان به واسطه کسب و کار داشته باشند.

وی ۱۰ تا ۱۳ درصد درآمدهای حاصل از مالیات را از محل حقوق عنوان کرد.

مدیرکل امور مالیاتی خوزستان تاکید کرد: باید به دنبال این باشیم‌ که ۱۰۰ درصد درآمد حاصل از مالیات بر اساس عدالت و به صورت اصولی باشد و صنف و مشاغل خاصی فشار وارد نشود.

خورشیدی با بیان اینکه ۱۱ هزار اظهارنامه اصلاحی داشتند، اظهارکرد: در مواردی ناآگاهی از شرایط دریافت مالیات باعث شده تا اشکالاتی در دریافت مالیات از مؤدیان رخ دهد و باعث نارضایتی شود.

 

توزیع ۱۱۳ هزار میلیارد ریال عوارض آلایندگی در خوزستان

 

وی با بیان اینکه پارسال یک بخشی از عوارض آلایندگی در استان دریافت شد، افزود: ۱۱۳ هزار میلیارد ریال اعتبار از محل عوارض آلایندگی در بین دستگاه های مربوطه توزیع شد.

مدیرکل امور مالیاتی خوزستان با بیان اینکه درآمد مالیاتی استان در سال گذشته ۲۱۰ هزار میلیارد ریال بوده است، گفت: اعتبار عمرانی استان در سال گذشته معادل ۳۰۰ هزار میلیارد ریال بوده که به نسبت درآمد مالیاتی حاصل شده رقم بسیار بالاتری بوده است.

خورشیدی افزود: توزیع مرحله دوم عوارض آلایندگی‌ بعد از بررسی پروژه های انجام شده از محل این اعتبار انجام می گیرد.

وی ادامه داد: ۳۰ درصد اظهارنامه های دریافتی پارسال منطبق بوده و باقی اظهارنامه ها یکسری مشکلات داشتند.

مدیرکل امور مالیاتی خوزستان بیان کرد: در حال پیگیری هستیم که پرونده مالیاتی شرکت های بزرگی که در استان فعالیت دارند از تهران به استان منتقل شوند تا به درآمد مالیاتی استان افزوده شوند.

 

جذب ۲۰۰ نفر در اداره کل امور مالیاتی خوزستان

 

خورشیدی افزود: تا ۲ ماه آینده ۲۰۰ نفر نیروی انسانی جذب این اداره کل خواهند شد که ۱۳۵ نفر با آزمون سنجش جذب شده اند و ۶۵ نفر نیز از سهمیه ایثارگری است.

۱۶ تا ۲۲ تیر ماه به نام هفته فرهنگ مالیاتی نامگذاری شده است.

منبع:ایرنا