کارنامه درخشان فولاد خوزستان در تأمین نیاز بازار به شمش فولادی
کارنامه درخشان فولاد خوزستان در تأمین نیاز بازار به شمش فولادی
جمع ارزش معاملات شمش فولادی در بهار سال ۱۴۰۲، در رینگ داخلی بورس کالا به ۳۸ هزار و ۲۴ میلیارد تومان رسید که فولاد خوزستان با اختلاف بسیار زیاد نسبت به رقبا، ۲۴.۵ درصد از کل ارزش معاملات شمش در بورس کالا را به خود اختصاص داد.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ به نقل از پایگاه خبری عصرجهان ؛شرکت فولاد خوزستان در بهار سال ۱۴۰۲، عملکرد بسیار درخشانی در تأمین نیازهای بازار داخلی به شمش فولادی داشته است. حجم فروش شمش فولادی این شرکت به شفاف‌ترین شکل ممکن در رینگ داخلی بورس کالا، برای تأمین نیازهای نوردکاران داخلی، در سه‌ماهه نخست سال جاری ۴۴۰ هزار و ۸۲۰ تن بوده است.

فولاد خوزستان در سه‌ماهه نخست سال گذشته، ۲۵۶ هزار و ۳۸۰ تن شمش فولادی در بورس کالا به فروش رسانده بود و در بهار امسال، حجم تأمین نیاز بازار داخلی به شمش فولادی توسط این شرکت، ۷۲ درصد بیش از فصل مشابه سال قبل است.

در بهار امسال، کل حجم معاملات شمش فولادی در رینگ داخلی بورس کالا، ۱،۸۶۰،۶۳۰ تن بوده است که ۲۳.۷ درصد آن مربوط به فولاد خوزستان است. این شرکت با فاصله بسیار زیاد نسبت به سایر رقبا، بزرگ‌ترین تأمین‌کننده نیاز بازار به شمش فولادی بوده است.

درآمد فروش فولاد خوزستان از محل عرضه شمش فولادی در بورس کالا در سه‌ماهه نخست سال جاری ۹۲۹۹ میلیارد تومان بوده است. برای مقایسه، در بهار سال ۱۴۰۱، درآمد فروش شمش فولاد خوزستان در رینگ داخلی بورس کالا، ۳۸۹۱ میلیارد تومان بود و در بهار امسال درآمد فروش این شرکت از این محل، ۵۴۰۸ میلیارد تومان معادل ۱۳۹ درصد افزایش یافته است.

گفتنی است در بهار سال ۱۴۰۲، جمع ارزش معاملات شمش فولادی در رینگ داخلی بورس کالا به ۳۸ هزار و ۲۴ میلیارد تومان رسید که فولاد خوزستان با اختلاف بسیار زیاد نسبت به رقبا، ۲۴.۵ درصد از کل ارز,ش معاملات شمش در بورس کالا را به خود اختصاص داد.