نظارت بر مراکز تولید با جدیت ادامه دارد/ بیش از ۱۰۰ کیلو تخم مرغ در کاشمر معدوم شد
نظارت بر مراکز تولید با جدیت ادامه دارد/ بیش از ۱۰۰ کیلو تخم مرغ در کاشمر معدوم شد
رئیس شبکه دامپزشکی کاشمر از کشف و معدوم سازی بیش از یکصد کیلو تخم‌ مرغ غیر قابل مصرف در کاشمر خبر داد و گفت: تخم مرغ از جمله فرآورده های خام دامی فسادپذیر است که نگهداری در دمای ۴ تا 8 درجه سانتیگراد و سلامت ظاهری آن، ضروری است.

رئیس شبکه دامپزشکی کاشمر در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری ترشیز خوان؛ از کشف و معدوم سازی بیش از یکصد کیلو تخم مرغ غیر قابل مصرف در کاشمر خبر داد.

دکتر سعید خانزاده بیان داشت: در پی بازرسی های سرزده از مراکز تولید و عرضه فرآورده های خام دامی، بازرسان این اداره از یک واحد توزیع تخم مرغ در کاشمر، بیش از یکصد کیلوگرم تخم مرغ شکسته و غیر قابل مصرف، کشف کردند.

وی افزود: از آنجا که این میزان تخم مرغ انباشت شده نمی‌توانست مورد مصرف انسانی و یا صنعتی قرار گیرد، برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی و به منظور رفع مخاطرات بهداشتی و حفظ سلامت شهروندان، این محموله معدوم شد.

رئیس شبکه دامپزشکی کاشمر گفت: تخم مرغ از جمله فرآورده های خام دامی فسادپذیر است که رعایت شرایط زنجیره سرد و نگهداری در دمای ۴ تا ۸ درجه سانتی گراد و سلامت ظاهری برای اطمینان بخشی از بهداشتی بودن این فرآروده ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: نشانه گذاری کامل،شامل درج تاریخ تولید و انقضا ۳۰ روزه و نام شرکت برای این فرآوده خام دامی تولیدی، روی هر تخم مرغ الزامی است.

رئیس اداره دامپزشکی کاشمر بیان داشت: این اداره با تمام توان و با جدیت، نظارت بر مراکز تولید و عرضه فرآورده های دامی را در دستور کار خود قرار داده و با انجام بازرسی، پایش و نمونه برداری بر هویت بهداشتی و تاریخ تولید و انقضا این فرآورده ها با دقت و حساسیت نظارت خواهد کرد.

وی در پایان گفت‌و‌گو از مردم خواست که در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی در عرصه فرآرده های دامی، مراتب را در اسرع وقت به شماره ۲۷۳۱۳ – ۵۵۲ گزارش کنند.

خبرنگار: حوریه صادقی زیرک آباد

انتهای پیام/