مسئولین در خصوص قطعی آب چاههای کشاورزی تجدید نظر کنند/ لبیک یـــا حسین یعنی از مسیر حق منحرف نشویم
مسئولین در خصوص قطعی آب چاههای کشاورزی تجدید نظر کنند/ لبیک یـــا حسین یعنی از مسیر حق منحرف نشویم
امام جمعه شهرستان کاشمر با اشاره به تجدید نظر مسئولین در خصوص قطعی آب چاههای کشاورزی ترشیز، بویژه که تک محصول هستند گفت: لبیک یـــا حسین یعنی با وجود مشکلات و سختی‌های فراوان مسیرمان را کج نکنیم و از مسیر حق منحرف نشویم.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ حجت‌الاسلام جواد طاهری، امام جمعه شهرستان کاشمر در خطبه های نماز جمعه این هفته که با روز عاشورا همزمان شده است گفت: امروز روز عاشوراست، امروز شیعیان در سراسر عالم عزا دارند. در شهر ما هم به عنوان یک طلبه تشکر می کنم از مردم و نیز از تلاش شهرداری که عشق و علاقه خود را به امام حسین (ع) نشان دادند.

امام جمعه کاشمر بیان داشت: بوی عطر عزاداری از روز نخست در خانه‌ها و مساجد و تکایا و حسینیه‌ها بلند بود. دسته روی ها از پنجم محرم در کاشمر فعال و پویا بود و همه این عزاداری ها خصوصا حضور با شکوه امروز شیعیان برای اباعبدالله الحسین (ع) در هر جایی که هستند پیام بزرگی دارد.

وی افزود: این حضور بـــا شکوه دلدادگـان حسینی هم پـــاسخ محکمی است به شبهه افکناتی کـه می گویند: چرا عزاداری برای حسین که عرب است؟! و مردم با حضور خود اینگونه پــــاسخ دادند که حسین،حسین است و اهداف او مختص به عرب نیست،اهداف بلند او و روشهای حق خواهی پاک او، متعلق به کل بشریت است.

حجت‌الاسلام طاهری گفت: عاشورا مال همه آزادگان عالم است. دشمنان می‌خواهند این آزادیخواهی را، این معنویت سرشار را، این عقلانیت معنادار را از بشر بگیرند و شبهه پراکنی می‌کنند و حضور با شکوه مردم، سیلی دیگری بود به صورت این یاوه‌گویان که توهین کردند و می‌خواستند،ضربه بزنند اما کوچکی خودشان را نشان دادند.

وی بیان کرد: امــام حسین درس آزادگی و عزت به بشریت داد،مــا امروز در جبهه او هستیم. مــــا با یزیدیان دیروز و امروز و آینده سر جنگ داریم و خواهیم داشت. اباعبدالله‌ الحسین (ع)  بــا استقــــامت و روشنگریش،یزیدیان را رسوا کرد و با این جانفشانی عطر معنویت و عطر اسلام را در کل جهان منتشر کرد. لذا این اجتمــاع ما، معنایش این است  که یا حسین،
ما در جبهه شما هستیم و فریاد  وَهَیهِات مَن ِّالذَّله را فریاد می‌زنیم.

امام جمعه کاشمر گفت: امروز  اختلافات داخلی صهیونیستها، سرنگون شدنشان را سرعت می‌دهد و از طرفی جمعیت بــاشکوه عاشورا، آنها را بـه وحشت انداخته و اربعین، این رسانــه قــوی و بــی‌بدیل بـــاعث شده که او” َاَلغَریق یَتَشَّبُث ِبُکِّل َحشیش” در حال غرق شدن است.

وی ادامه داد: به همین دلیل از ترس و وحشتی که دارند تلاش می‌کنند تا هر جا بتوانند شبهه بیاندازند، جوان ما را از پیمودن راه و از رسیدن به هدفش منصرف و افسرده و ناامید کنند. ولی به آنها می‌گوییم این اربعین آینده ما، این عاشورای مــا، این محافل عزاداری ما بـــا ارشاد روحانیت و با مداحی‌های حماسی مداحان و با حضور عاقلانه مردم  زمینه ساز ظهور امام زمان (عج) است.

حجت‌الاسلام طاهری عنوان کرد: هر کس خود را مقـابل این سیل جمعیت، این سیل دلدادگان امام حسین (ع) قرار بدهد از ریشه کنده خواهد شد و این پیام ما به صهیونیست‌هایی است که می‌خواهند بــا ترویج بدحجـابی و بی‌حجابی،با لودگی، با فساد،با ایجاد شبهه در دلها و مغزهــا این ملت را منصرف کنـند.

وی افزود: صهیونیستها و دیگر دشمنان ما، حلقــوم ملت ما را گرفتند، تحریم کردند، قارون‌های ما را میدان دادند، منافقین جامعه را شناسایی و تقویت کردند، به امید اینکه این ملت را وسط این فشار تورم‌ها و گرفتاریها از مسیر منحرف کنند، غافل از اینکه مـا عاشورا داریم. غافل از اینکه ما هرگاه به سختیها می‌افتیم به حسین بن علی علیه‌السلام، نگاه می‌کنیم.

امام جمعه کاشمر تأکید کرد: فریادمــان، خون‌مان، پوست‌مان، گوشتمــان، مغزمــان و قلب مان یک فریاد دارد؛ و آن فریاد لبیک یا حسین است. یعنی یا حسین شاهد بـــاش،شیعیانتان وسط این گرفتاریهـــا مانند قوم بنی اسرائیل تنهایتان نگذاشتند.

وی عنوان کرد: ما وسط میدان هستیم. مسئولین بچه‌های همین مملکت هستند. گـــاهی روی تدبیرهایشان مانند همین قطعی آب چاهها که کشاورزان ما خصوصا ً تو این منطقه که تک محصول هستند و زحمات یک سالشان از بین می‌رود باید تجدید نظر کنند.

حجت‌الاسلام طاهری افزود: ما آمده‌ایم با تمام وجود بگوییم یــا حسین! اگر مثل تو ما را قطعه قطعه کنند دست از تو بر نخواهیم داشت. یا حسین با تمـــام وجود امروز آمده‌ایم بیعت کنیم. بیعتی جانانه، منتها این لبیک یا حسین گفتن معنا دارد. هزینه دارد.

وی یادآور شد: لبیک یـــا حسین یعنی از علی اصغر بگذر. لبیک یــا حسین یعنی از دستان عباست بگذر. لبیک یـا
حسین یعنی باید بی حسین به آوارگی و اسارت بروی،ولی مسیرت را کج نکنی. لبیک یــا حسین یعنی از آوارگی نترسیدن، از تشنگی نترسیدن، از یزید نهراسیدن  و در پاسخ به تمسخر یزید به زیبایی و محکم و کوبنده ” َمَا رَاُیت ِاَّلَا جمیلا” را بیان کنی و این زیبایی کربلاست که قیام کربلا زمینه ساز قیام حضرت بقیۀ الله است.

خبرنگار: حوریه صادقی زیرک آباد