مشاهده مرال در جنگل های هیرکانی گیلان + فیلم
مشاهده مرال در جنگل های هیرکانی گیلان + فیلم
مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان از ثبت تصاویری بسیار زیبا از بزرگ‌ترین گونه گوزن جنگل‌های هیرکانی درجنگل های گیلان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ به نقل از پایگاه خبری گیل فام، حمزه عشوری گفت:تصاویر زیبایی از یک راس گوزن قرمز(مرال) در ارتفاعات جنگلی گیلان توسط یکی از محیط بانان پرتلاش حفاظت محیط زیست گیلان حین عملیات گشت و حفاظت به ثبت رسید.مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان افزود:مرال یا گوزن قرمز یکی از نمادهای تنوع زیستی جنگل های هیرکانی و از گونه های حمایت شده در زیستگاه های استان گیلان است.
وی افزود: مرال یا گوزن قرمز معمولا در طول دوران حیات خود هر سال یک بار زاد و ولد می کند و به همین دلیل امن بودن محیط زندگی حیوان برای آسیب ندیدن و بقای آن از اهمیت زیادی برخوردار است که محیط بانان با حضور در جنگل ها  شبانه روز تلاش می کنند زیستگاه ها را برای این گونه و حیات وحش امن کنند. عشوری در پایان گفت: با توجه به اینکه زمان جفت‌گیری مرال‌ها از نیمه دوم شهریورماه تا نیمه دوم مهرماه است؛ چنانچه شرایط مناسبی برای زادآوری مرال‌ها ایجاد نشود، به‌طور طبیعی سبب کاهش زادآوری و به‌هم ریختگی در جمعیت مرال‌ها خواهد شد. 

برای مشاهده فیلم اینجا را کلیک کنید🟢👉

بابک خاصه خان