حمایت از سرمایه گذاران برای ایجاد طرح های تولید محور و اشتغالزا
حمایت از سرمایه گذاران برای ایجاد طرح های تولید محور و اشتغالزا
بازدید مدیرکل و گروه حسابرسی دیوان محاسبات و مدیر کل شیلات استان اردبیل از پروژه های پرورش ماهی در شهرستان مشگین شهر و تاکید برحمایت از سرمایه گذاران برای ایجاد طرح های تولید محور و اشتغالزا

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ به نقل از تایماز نیوز / مدیرکل و گروه حسابرسی دیوان محاسبات به اتفاق مدیر کل و کارشناسان شیلات استان از پروژه های پرورش ماهیان سردآبی در شهرستان مشگین شهر بازدید کردند.
مدیر کل شیلات استان گزارشی از وضعیت مزارع پرورش ماهی استان به خصوص از پروژه های فعال شهرستان مشگین شهر را ارائه و توضیحاتی در خصوص مسائل ومشکلات پرورش دهندگان، مجریان طرح‌ها وبرنامه‌های در دست اقدام بیان کرد.

محمد اله بخش با قدردانی از اهتمام مدیرکل دیوان محاسبات در جهت بررسی مشکلات حوزه آبزی پروری، افزود : استان اردبیل ظرفیت بی‌نظیری برای اجرای طرح های آبزی پروری داشته و می‌توان با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و نیز رفع موانع سرمایه گذاری در استان، به ظرفیت مطلوبی در امر استان دست یافت.
مدیرکل شیلات یکی از اهداف مهم این اداره کل را توسعه همه‌ جانبه فعالیت های شیلاتی و استفاده از همه ظرفیت ها در کنار حفظ منابع عنوان کرد و گفت: بدون شک رهنمودها و راهنمایی های دستگاه های نظارتی همچون دیوان محاسبات میتواند چراغ راه باشد.

اله بخش با بیان اینکه ظرفیت های آبی و رودخانه ای استان، بستری برای ایجاد طرح های اصولی پرورش آبزیان است، اظهار کرد: با استفاده از خروجی طرح های مطالعاتی و کارشناسی شده،ظرفيت توليد استان را به نحو مطلوبی ارتقا خواهیم داد.

شکری مدیر کل دیوان محاسبات استان، ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های اداره کل شیلات استان اردبیل در راستای حمایت از تولیدکنندگان این صنعت با تاکید بر حمایت از سرمایه گذاری و حضور مردم در امر تولید در استان، گفت: لازم است با برنامه ریزی دقیق از مشارکت سرمایه گذاران برای ایجاد طرح های تولید محور و اشتغال زا حمایت شود
در این بازدید از کارخانه در حال احداث قطعه بندی و فرآوری آبزیان شهرک صنعتی رضی، مرکز تکثیر ماهیان سردآبی جهان ستود و چندین مزرعه پرورش ماهی واقع در روستای کنگرلو و آق درق بازدید به عمل آمده و به چندین تولید کننده موفق،خدمات ترویجی و حمایتی رایگان جهت توسعه مکانیزاسیون مزارع اهدا گردید.