ادامه راه شهید رئیسی مستلزم انتخاب فرد اصلح است
ادامه راه شهید رئیسی مستلزم انتخاب فرد اصلح است
امام جمعه شهرستان کاشمر گفت: انتخابات مهمی در چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری پیش رو داریم و باید با حضور حداکثری و انتخاب فرد اصلح راه رئیس جمهور شهیدمان و یاران شهیدش را ادامه دهیم.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛ شب گذشته چهارمین يادواره ۲۴ شهيد سرافراز روستای قوژد كاشمر در محل مسجد جامع اين روستا برگزار شد.

در اين مراسم حجت‌الاسلام دکتر جواد طاهری، امام جمعه شهرستان كاشمر ضمن تقدير از برگزاركنندگان يادواره‌های شهدا، گفت:‌ جلسه‌ای كه به نام شهدا تشكيل می‌شود حتماً مورد نظر امام زمان(عج) است چرا كه شهدا بهترين فرزندان امت اسلامی هستند و ائمه اطهار(ع)، بزرگان دين و امام راحل(ره) به شهدا افتخار می‌كنند.

وی با تأكيد بر لزوم ترويج فرهنگ دفاع مقدس افزود:‌ مسأله دفاع موضوعی است كه هميشه بايد در جامعه ما جاری و ساری باشد چون ملتی كه آماده دفاع نباشد ذلت، شكست و حضور بيگانگان نصيب او می‌شود و ملتی كه آماده دفاع باشد عزت، آزادگی و پيشرفت و سعادت نصيب او خواهد بود و اين نكته‌ای است كه در طول تاريخ هم تجربه شده است.

امام جمعه كاشمر با بيان اينكه قرآن می‌فرمايد: «اگر كسانی كه به دفاع بر می‌خيزند نباشند، مساجد، معابد و مكان‌های مقدس از بين می‌روند»، اظهار كرد: يعنی اگر دفاع نباشد از مساجد خبری نيست و كسانی كه به مسجد می‌آيند هر سجده‌ای كه می‌گذارند مرهون شهدای تاريخ هستند و اگر صدای اذان بلند است به بركت خون شهداست و اگر ما فرهنگ، حجاب و اخلاق اسلامی داريم به بركت دفاع مقدس است.

حجت‌الاسلام طاهری با بيان اينكه ما در برابر بيگانگان اهل دفاع هستيم و خداوند برای دفاع ما اجر و مزد گذاشته است خطاب به رزمندگان دوران دفاع مقدس، گفت: شما افراد خيلی ارزشمندی هستيد و خداوند توفيق بزرگی به شما داده است كه بخشی از عمر شما صرف دفاع شده و امروز خيلی‌ها آرزوی آن روزها را دارند و به همين خاطر است كه حتی امام راحل(ره) با آن عظمتش می‌فرمود من در برابر شما احساس حقارت می‌كنم.

وی اذعان كرد: امروز هم آمريكا می‌بيند كه با شهادت چيزی از ملت ايران كم نمی‌شود بلكه به عظمت و اقتدار آنان افزوده می‌شود و اين نبود مگر به بركت دفاع مقدس و شهدای عزيز و همه می‌دانيم كه شهيدان در ولایت پذیری امام راحل(ره) و در جوار او و پای منبر او تربيت شدند و حال ببينيد آن روز كه امام زمان(عج) ظهور فرمايند چه نيروهايی تربيت خواهد شد.

امام جمعه کاشمر یادآور شد: انتخابات مهمی در چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری پیش رو داریم و باید در انتخاب‌هایی که داریم دقت کنیم و با حضور حداکثری و انتخاب فرد اصلح راه رئیس جمهور شهیدمان، آیت الله رئیسی و یاران شهیدش را ادامه دهیم.

این برنامه با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه و مرکز افق امامزاده سید حمزه (ع) و  نیروی مقاومت بسیج و کانون فرهنگی و هنری مساجد و دهیاری و شورای اسلامی روستای قوژد و با حضور مهمان کشوری و قاری بین‌الملی استاد محمد جواد پناهی برگزار و در پایان توسط کمیته پشتیبانی کنگره ملی بزرگداشت شهید مدرس (ره) و۱۲۲۰ شهید ترشیز کهن به خانواده های معظم شهدای روستا تصویر شهید اهدا شد.

خبرنگار/ محمد جعفرنژاد قوژدی