سازمان دوم مدیریت بحران در کاشمر تشکیل می شود
سازمان دوم مدیریت بحران در کاشمر تشکیل می شود
معاون فرمانداری کاشمر گفت: ایجاد سازمان دوم مدیریت بحران در دستگاههای عضو به منظور پوشش دو شهرستان کاشمر و کوهسرخ ضروری است و تشکیل می‌شود.

به گزارش ترشیزخوان؛ نایه در، معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری کاشمر در در جلسه ستاد پیشگیری هماهنگی و برنامه ریزی عملیات پاسخ به بحران شهرستان گفت: در سال زراعی ۹۸-۹۹ شاهد بیشترین میزان بارش در ۲۲ سال گذشته بودیم.

وی افزود: با استناد اطلاعیه اداره هواشناسی در شهرستان۳۴۴.۱ میلیمتر بارش داشتیم که ۲۱ درصد نسبت به سال زراعی ماقبل خود افزایش چشم گیری داشته است.

نایه در با اشاره به پیش‌بینی کاهش بارندگی ها در پاییز امسال نسبت به سال گذشته بر ضرورت تهیه سازمان دوم مدیریت بحران در دستگاههای عضو به منظور پوشش دو شهرستان کاشمر و کوهسرخ تاکید نمود و افزود: باید پلهای کم ارتفاع به منظور جلوگیری از مسدود شدن، انحراف آب به مناطق جمعیتی و کشاورزی، جلوگیری از ساخت و سازها در حریم و بستر رودخانه ها رصد و بازبینی شود.

 

وی بیان داشت: باید با متجاوزین و به منظور جلوگیری از تخلیه نخاله های ساختمانی در آبراهه ها و مناطق ممنوعه با متخلفین برخورد قانونی صورت پذیرد.

معاون هماهنگی و برنامه ریزی امور عمرانی فرمانداری کاشمر با اشاره به افزایش نفوذ گازرسانی در سطح شهرستان و احتمال وقوع گازگرفتگی افراد گفت: شهرداری کاشمر ویدیوهای آموزشی در این خصوص تهیه و منتشر نماید تااحتمال وقوع خطر به حداقل برسد.

نایه در در پایان در راستای کسب آمادگی برای مقابله با سیل تجهیز یکی از روستاهای شهرستان به دستگاه هشدار سیل را از ضروریات مقابله با سیل و عوامل کاهش خسارت های سیل برشمرد.

انتهای پیام/